Πλησιάζει στην κορυφή το Κιλελέρ

Νίκη με σκορ 2-0 πήρε το Κιλελέρ, απέναντι στην Ανθούπολη, για τον 2ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ και πλέον πλησιάζει αρκετά τις προνομιούχες θέσεις της βαθμολογίας, που οδηγούν στην παραπάνω κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι, είχαν ευκαιρίες με τους Κασιό, Γούση, Αποστόλη Ζιόμπουρα και Φιλοκώστα στο πρώτο μέρος, ενώ οι φιλοξενούμενοι, είχαν ένα δοκάρι, έπειτα από φάουλ του Χατζή στο 30ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο, δοκάρι είχε και το Κιλελέρ, με τον Χατζηλαδά στο 50ο λεπτό.

Τελικά, πέντε λεπτά αργότερα, ο Κοκότσικας, έκανε ένα σουτ, ο Χάμος απέκρουσε και στην επαναφορά ο Χατζηλαδάς με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 70’ ο ίδιος παίκτης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημείωσε το 2-0, που παρέμεινε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης, ενώ ο Φιλοκώστας έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 75ο λεπτό.

Κιλελέρ(Βασίλης Δραγατσίκης): Κουκουφίκης(50’ Γκέμας, λ.τ.), Ζιόμπουρας Αθ., Φιλοκώστας, Θεοδωρόπουλος(57’ Μπαλλάς), Κοκότσικας, Γούσης, Χατζόπουλος, Γουρνάρης, Κασιός, Ζιόμπουρας Απ.(75’ Νασιούλας), Χατζηλαδάς.

Ανθούπολη(Θανάσης Αθανασόπουλος): Χάμος, Διαμαντής, Νίκου, Παυλίδης, Κόντης(75’ Μακρυνίκας), Χατζής(80’ Τσιώτικας), Παναγούλης, Ροκάς, Κοτέλης(60’ Μπάρκας), Τσιάτας, Σκορδίλης.

Διαιτητής: Σάρρος Βοηθοί: Πρακατές, Μίχος.