Μεγάλο διπλό για τους Χαλκιάδες

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων, που κέρδισε με σκορ 1-4 τον Απόλλωνα Βρυσιών, που με αυτήν την ήττα υποχώρησε στην δεύτερη θέση του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ, έχοντας έναν βαθμό λιγότερο από τα Βούναινα.

Στο 30ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Κουτσόπουλος, με απευθείας φάουλ έκανε το 0-1. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο, απείλησαν με τους Γιαντσίδη, Γιαχνή, Μπακογιάννη και Δημήτρη Αρβανιτοζήση.

Στο δεύτερο μέρος, οι Χαλκιάδες έκαναν το 0-2 στο 50ο λεπτό, όταν ο Νασιούλας, έπειτα από πάσα του Κονατσιώτη, κέρδισε τον Μητσόπουλο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 65’, ο Νασιούλας βρήκε με πάσα τον Νιαβή, που ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0.

Τα Βρυσιά, μείωσαν στο 70ο λεπτό σε 1-3, όταν ο τερματοφύλακας των Χαλκιάδων απέκρουσε ένα τετ-α-τετ των αντιπάλων και στην συνέχεια, παρακείμενος αμυντικός προσπαθώντας να διώξει, την έστειλε άθελα του στα δίχτυα της ομάδας του. Το τελικό 1-4, διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό, ο Παπανικολάου, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την νίκη για την ομάδα του.

Απόλλων Βρυσιών(Λεωνίδας Τασιούλης): Μητσόπουλος, Αγγελάκης, Μπερσιάνης(46’ Ζητούνης), Γαϊτανίδης(75’ Βαΐτσης), Αρβανιτοζήσης Ι., Στεφανής, Μπακογιάννης, Καραντάκης, Γιαχνής, Αρβανιτοζήσης Δ., Γιαντσίδης(75’ Βουβαλούδης).

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων(Γιώργος Αλεξίου): Κατσούλης, Δημουλάς, Κουτσόπουλος, Μαρβατάι Τζ., Κυριάκου, Μητσόπουλος, Ρουμάνης, Νιαβής(70’ Λαζαρίδης), Μαρβατάι Γκ., Νασιούλας, Κονατσιώτης(78’ Παπανικολάου).

Διαιτητής: Γκαραβέλης Βοηθοί: Καραμαγκιόλας, Κόκκας.