Όλα δύο στην Νεάπολη

Ισόπαλη και με σκορ 2-2 τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα Λύκους και Βρυότοπο, για τον 3ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ. Οι γηπεδούχοι, δύο φορές μπήκαν μπροστά στο σκορ, αλλά άλλες τόσες ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι, με αποτέλεσμα να μοιραστούν από έναν βαθμό.

Μόλις στο 10ο λεπτό, οι Λύκοι άνοιξαν το σκορ με τον Λιντζερίνο, για να ισοφαρίσουν στο 40’ οι φιλοξενούμενοι με κεφαλιά του Σπυρόπουλου. Δύο λεπτά αργότερα, ο Λιντζερίνο πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα, κάνοντας το 2-1 για τους Λύκους, σκορ που παρέμεινε μέχρι και την λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, ο Βρυότοπος ανέβηκε και προσπάθησε να απειλήσει, κυρίως με τους Βόραδα και Σπυρόπουλο να χάνουν ευκαιρίες. Στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι για χέρι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Φιλιππίδης, που ήταν εύστοχος και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Λύκοι(Λευτέρης Λελέδης-Σάκης Καλαμάς): Μούσα, Τζήκας, Καψάλης, Νικάκης, Σπανός, Γεωργούλας(75’ Ζιώγος), Ντριβαλάς, Μάνης, Μήτρος(84’ Γιαννακίδης), Λιντζερίνο, Αλεξανδρής(65’ Γκαλμπογκίνης).

Βρυότοπος(Γιάννης Τσαπραλής): Μάνος, Νταλακούρας, Τσιρόπουλος, Γκαμέτσας, Κανάκης, Λιάκος(58’ Δράμης), Καρυπίδης(66’ Δεληχρήστος), Βόραδας, Μανδραβέλης(75’ Δεμερτζής), Σπυρόπουλος, Φιλιππίδης.

Διαιτητής: Γιάντσης Βοηθοί: Νίτσας, Τέγος.