Αποφασισμένος για την παραμονή ο Φιλοκτήτης

Σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία έκανε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας, που κέρδισε με σκορ 3-0 τον Δαμασιακό και πήρε έτσι ένα πολύ σημαντικό τρίποντο. Οι γηπεδούχοι, έφτασαν σε μια δίκαιη νίκη, όντας καλύτεροι και έχοντας τον έλεγχο σε όλο το παιχνίδι.

Στο 7ο λεπτό, ο Ντούμος, έκανε το 1-0 για την ομάδα του Αποστόλη Έξαρχου, ενώ στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες με τους Γκουντάρα, Ντούμο και Γκόλαντα. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Φιλοκτήτης πέτυχε κι άλλο γκολ, όταν ο Γεωργούλας εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Μαστοροδήμος αρχικά απέκρουσε, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην συνέχεια κατέληξε στον Γκουντάρα, που την έστειλε στα δίχτυα για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δαμασιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο, όταν στο 65ο λεπτό, ο Μούργκας δέχτηκε κόκκινη κάρτα. Στο 73’ οι γηπεδούχοι σφράγισαν την νίκη τους, όταν ο Ντούμος με δεύτερο προσωπικό τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας(Αποστόλης Έξαρχος): Ζεϊμπέκης, Καρβούνης, Κατσιάνος, Σουφχάρας, Παπαηλίας, Λουκανίκας, Γεωργούλας(65’ Πασιάς Παν.), Σιμσιρής, Ντούμος, Γκουντάρας(78’ Πασιάς Δ.), Γκόλαντας(58’ Λιάκος).

Δαμασιακός(Χρήστος Λόλας): Μαστοροδήμος, Μούργκας, Λέτσιος(75’ Μόσιος), Οικονόμου(70’ Αυλογιάρης), Γανός, Μουσιάρης, Λόλας, Γωγάκος, Μπουκουβάλας, Σεΐζης(46’ Τσιτουρτζής), Καρακάνος.

Διαιτητής: Τσιτσιρίκας Βοηθοί: Διαμάντης, Πατέτσος.