Η Μπορούσια ανεβαίνει!

Το παιχνίδι μόνο καλά δεν ξεκίνησε για τους Βεστφαλούς. Μόλις στο πρώτο λεπτό δέχτηκαν γκολ από τον Σότο και βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο ήταν εξαιρετικοί. Μπήκαν αποφασισμένοι και ισοφάρισαν στο 49' με κεφαλιά του Χούμελς. Έξι λεπτά μετά ο Ρόις πέρασε τον Καπίνο κι έκανε το 2-1, αλλά αμέσως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2. Η Μπορούσια στο 71' έκανε το 3-2 με τον Ομπαμεγιάνγκ, ενώ στο 78' έγινε και το 4-2 από τον Σαχίν.

ΝΤΟΥΡΜΟΥΝΤ: Βάιντενφελερ, Πίστσεκ, Σούμποτιτς, Παπασταθόπουλος, Σμέλτσερ, Γκιουντογάν, Σαχίν, Ρόις (84' Ράμος), Καμπλ (70' Μχιταριάν), Καγκάουα (78' Γκίντερ), Ομπαμεγιάνγκ.

ΜΑΙΝΤΣ: Καπίνο, Μπροζίνσκι, Μπούνγκερτ, Μπελ, Μπένγκτσον, Γκάις, Μπαουμγκαρτίλινγκερ, Σότο (78' Κλέμενς), Μάλι, Χόφμαν (55' Κου), Οκαζάκι (82' Ντε Μπλάσις) .