Κεραυνοβόλησαν από την αρχή τα Δένδρα

Νίκη με σκορ 0-1, πήρε ο Κεραυνός Δένδρων, απέναντι στους Λύκου, για τον 3ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ από νωρίς, μιας και σκόραραν μόλις στο 15’ και στην συνέχεια, κάνοντας συντήρηση κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Στο 15ο λεπτό, ο Θανάσης Γκάτης βρήκε τον Μπακού, που έκανε το 0-1. Από εκεί και πέρα, οι Λύκοι, απείλησαν με τον Καψάλη να χάνει κάποιες ευκαιρίες, ενώ στο 78ο λεπτό, κέρδισαν πέναλτι για χέρι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λιντζερίνο, ωστόσο ο Κωστόπουλος απέκρουσε την μπάλα.

Έτσι, το 0-1, παρέμεινε μέχρι και το τέλος, με τα Δένδρα να παίρνουν μια σπουδαία νίκη, μέσα στην έδρα των Λύκων.

Λύκοι(Λευτέρης Λελέδης-Σάκης Καλαμάς): Κυρίτσης, Λάλλας(78’ Δάλλας), Χατζηαντωνίου(60’ Μήτρος), Νικάκης, Ντριβαλάς, Καψάλης, Λιντζερίνο, Αλεξανδρής, Ζιώγος(75’ Γιαμακίδης), Σταυρόπουλος, Γκαλμπογκίνης.

Κεραυνός Δένδρων(Φάνης Μπαντραλέξης): Κωστόπουλος, Τασιούλας, Παπαοικονόμου, Ζιόγκος, Καλαμάς, Γκάτης Χρ., Σκριάπας, Τσούτσος(80’ Γκανάτσιος), Μπακού(65’ Κυριτσόπουλος), Γκαντρής, Γκάτης Αθ.(70’ Κατσιαβριάς).