Χαραλαμπίδης: «Δεχτήκαμε γκολ σε καθοριστικό σημείο»

Μετά την ήττα (3-0) από τον Ηρακλή ο προπονητής του Τυρνάβου, Απόστολος Χαραλαμπίδης στάθηκε στα αμυντικά λάθη της ομάδας του. Όπως δήλωσε στον ΟΤΕ TV:

«Ο Ηρακλής είναι η καλύτερη ομάδα του ομίλου. Δίκαια βρίσκεται μπροστά. Τα γκολ που δεχτήκαμε, όμως είναι παιδικά. Ξέραμε ότι ο Ηρακλής μπαίνει δυνατά στο πρώτο 20λεπτο. Εκεί που λέγαμε ότι τα καταφέρναμε, δεχτήκαμε γκολ σε καθοριστικό σημείο με παιδικό τρόπο, στην πλάτη της άμυνας.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την κατοχή, χάσαμε μία ευκαιρία με τον Στεργιανό και δεχτήκαμε ξανά παιδικό γκολ στην πλάτη της άμυνας. Εκεί τελείωσαν όλα. Σε κάθε ματς προσπαθούμε για τη νίκη και να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο».

Για τις τελευταίες ήττες, ανέφερε: «Μας έβγαλαν εκτός πλάνων. Δεν έχουμε πλούσιο ρόστερ. Στο Καραϊσκάκη παίξαμε με τη δεύτερη ομάδα, γιατί δεν μας ενδιέφερε τόσο. Ακολούθησαν μακρινά ταξίδια. Πρέπει τώρα να συγκεντρωθούμε για να μην ξαναμπλέξουμε σε περιπέτειες. Εύχομαι στον Ηρακλή να ανέβει στη Super League. Θα χαρούμε όλοι».