Άλλη μία νίκη για τη Νέων του Τυρνάβου!

Σε παράσταση για μια ομάδα έχει κάνει το δεύτερο γύρο η ομάδα Νέων του Τυρνάβου στο πρωτάθλημα Football League ΟΠΑΠ Νέων, η οποία παρέμεινε αήττητη για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι (με 4 νίκες και 1 ισοπαλία).

Αυτή τη φορά οι ποδοσφαιριστές του Θανάση Κουτσαφτίκη προσπέρασαν το εμπόδιο του Ηρακλή Ψαχνών με 2-0 και τον έφτασαν και στο βαθμολογικό πίνακα (περνώντας από πάνω μιας και που το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει 4-2). Το παιχνίδι κρίθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Γελαλή να ανοίγει το σκορ στο 88' και τον Λίταινα να σφραγίζει τη νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα με πέναλτι που κέρδισε ο Πέρπερας.

Ο προπονητής κ. Κουτσαφτίκης παρέταξε τους: Παναγιώτου, Αλεξίου, Ακρίβο, Ανδρέου, Δάσσιο, Σουλιώτη, Τσεκούρα, Λίταινα, Χριστίδη, Μεζίνη, Νούσιο. Αλλαγή αγωνίστηκαν οι Γελαλής, Πέρπερας, Μητσιογιάννης, Ντιντής.