Το Ελευθεραί πήρε το ντέρμπι

Νίκη με σκορ 1-2 πήρε το Ελευθεραί, στο ντέρμπι του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ, κόντρα στα Βούναινα και έτσι κατάφερε να πλησιάσει περισσότερο προς την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους, ενώ τα Βούναινα ισοφάρισαν, ωστόσο ο Σκαπέρδας στο τελευταίο δεκάλεπτο χάρισε την νίκη στην ομάδα του Χρήστου Χατζηλιάδη.

Στο 20ο λεπτό, ο Ζαφείρης έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σταύρος Τσαπράζης απάντησε για τα Βούναινα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Ωστόσο, ο Σκαπέρδας έβαλε και πάλι το Ελευθεραί μπροστά, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 στο 80ο λεπτό.

Βούναινα:(Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραποστόλης, Φαρμάκας, Ντουρουντάκης(80′ Κοκκάλας), Τριτόπουλος, Χριστοδούλου Κ., Γκέκας, Τσαπράζης Στ., Μερτζανίδης, Λεμονής(46′ Αγγλόπουλος), Μαλαβιέζος, Χατζηλιάδης Κ.(35′ Γκουντουμάνης).

Ελευθεραί: Μπακαρός, Αντωνόπουλος, Καρβούνης, Μέκρας Χρ., Σαράντης, Μέκρας Γ., Θεοδώρου Ευ., Καραγιάννης, Καββαδίας(85’ Βαλώζος), Ζαφείρης(90’+1’ Μπαντούκας), Γκουντρουμπής(70’ Σκαπέρδας).

Διαιτητής: Τσιτσιρίκας Βοηθοί: Μπούτος, Κοτούμπας.