Το πήρε με δύο φάουλ ο Διογένης

Νίκη με σκορ 2-1 πήρε ο Διογένης, απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων, για τον 2ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Έτσι, η ομάδα της Λάρισας, κατάφερε να απομακρυνθεί από τις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ, όταν στο 30ο λεπτό, ο Μάγγος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Στην συνέχεια οι Χαλκιάδες ισοφάρισαν, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, όμως ο Κύρκος κατάφερε κι αυτός με απευθείας εκτέλεση φάουλ να κάνει το 2-1 στο 75ο λεπτό και να χαρίσει το τρίποντο στην ομάδα του.

Διογένης(Γιώργος Κύργιας): Μητρόπουλος, Κύργιας, Αδάμου, Νανούλης, Ντελόπουλος, Κύρκος(88’ Σκεμπέρης), Τσαπατόρης(70’ Καρλιάμπας), Μιχαήλ, Μάγγος, Βολιωτόπουλος, Βουλγαράκης(46’ Ντελόπουλος).

Διαιτητής: Διαμαντής Βοηθοί: Παραφέστας, Νίτσας.