Ένα ήταν αρκετό για το «Τραίνο»

Νίκη με σκορ 1-0 πήρε ο Σ.Σ. Ραψάνης, απέναντι στην Μελία, για τον 1ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, ενώ είχε λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο 60ο λεπτό, έγινε η φάση που έκρινε το παιχνίδι, όταν ο Τζέβρι Σινάν, εκτέλεσε ένα κόρνερ και βρήκε τον Δημήτρη Γκαραγκούνη, που με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το ένα και μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι, είχαν μία καλή στιγμή, όταν στο 80ο λεπτό ο Δαλαμπύρας σημάδεψε το δοκάρι, ενώ απείλησαν κυρίως με τους Χασιώτη και Μητσιάκο.

Σ.Σ. Ραψάνης(Αλέκος Μπατσαράς): Σδούγκας, Γκιώνης, Σαχπατζίδης, Γκαραγκούνης Δ., Σινάνι Β., Σινάνι Κ., Τσούλκας, Βάρσος(87’ Γκαραγκούνης Γ.), Βούρος, Σινάν Τζ.(75’ Αγγελίκος), Γκαραγκούνης Ντ.

Μελία(Νίκος Καψούρης): Δήμας, Αβδουλάς, Γαρυφαλλόπουλος, Δαλαμπύρας, Κολοβός, Αγγελακόπουλος(50’ Παγωνόπουλος), Ράντζας, Χασιώτης, Χατζόπουλος(70’ Παπαγεωργίου), Μητσιάκος, Ρακιντζόγλου(80’ Κόγιος).