Κανένα έλεος από τους Αμπελόκηπους

Κανένα έλεος δεν έδειξε ο Α.Ο. Αμπελοκήπων, που διέλυσε εντός έδρας το Καλαμάκι με σκορ 5-1, πετυχαίνοντας τα τέσσερα από τα πέντε τέρματα του στο πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 13', όταν ο Ντε λα Ρόσα με ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 17' ο Νίκος Μπλάνας με έναν "κεραυνό" εκτός περιοχής πέτυχε το 2-0, ενώ στο 23' ο Στέφανος Ποντίκας με ψηλοκρεμαστό πλασέ σημείωσε το 3-0.

Η ομάδα του Άκη Ταυλαρίδη έβαλε ένα ακόμη γκολ πριν το ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 31, ο ταλαντούχος μέσος Μπαμπατσιάς με αριστερό βολέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 70' ο Ποντίκας με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Βασίλη Τριτάρη πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 5-0, ενώ το μόνο που κατάφερε το Καλαμάκι ήταν να μειώσει λίγο αργότερα στο τελικό

5-1.

Αμπελόκηποι: Κακαρδάκης (45' Μπονόμι), Τριτάρης Αχ. (70' Παπαδημητρίου), Τσόγκας, Γούτος, Μπλάνας Ν., Δόνος, Μπαμπατσιάς, Μαυροδήμος, Τριτάρης Β., Ντέιβιντ, Ποντίκας (75' Δούκας).

Διαιτητές: Γκαραβέλης Ν., Κοτούμπας Δ., Λανάρα Ε.