Κέρδισε ο Ατρόμητος αλλά φωνάζει ο Αετός

Νίκη με σκορ 2-1 πήρε ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων, απέναντι στον Αετό Μακρυχωρίου, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να έχουν αρκετά παράπονα από την διαιτησία, ενώ κάνουν λόγο και για αλλοίωση αποτελέσματος.

Στο 22ο λεπτό ο Τέας έβγαλε μια σέντρα και ο Φουσίκας έκανε το 0-1 για την ομάδα του Μακρυχωρίου. Πέντε λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή στιγμή, όταν ο Αμαρλαριώτης έβγαλε μια σέντρα με αποδέκτη τον Βιλανάκη, που έκανε το σουτ, αλλά οι αμυντικοί του Αετού έδιωξαν πάνω στην γραμμή.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ατρόμητος κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, όταν στο 60’ ο Αμαρλαριώτης εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Βιλανάκης με κεφαλιά έκανε το 1-1. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Σαλγκάμης εκτέλεσε ένα φάουλ και από τις διεκδικήσεις που έγιναν στην περιοχή, αμυντικός του Αετού έστειλε την μπάλα άθελα του στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 2-1 που παρέμεινε μέχρι και το τέλος.

Τέλος, να σημειωθεί ότι οι άνθρωποι του Αετού έχουν αρκετά παράπονα από την διαιτησία του παιχνιδιού, καθώς θεωρούν πως στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού, υπήρξε αλλοίωση του αποτελέσματος από τις αποφάσεις του διαιτητή.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων(Γιώργος Παπαντωνίου): Παυλόπουλος, Γαδιτσάκης(46’ Χατζηλιάδης), Παπακώστας, Παναγιώτου, Τσιφλίζογλου, Μούμος, Κουσιάς(70’ Ιλιάζι λ.τ.), Σαλγκάμης, Τάσιος(90’ Σουλτσιώτης), Αμαρλαριώτης, Βιλανάκης.

Αετός Μακρυχωρίου(Δημήτρης Τσέτσιλας): Κουρδής, Καρκαντάς(63’ Μπουζώνας), Τίκος, Δάσσιος(80’ Χρόνης), Παυλόπουλος, Καλπίας, Τέας, Αργύρης, Φουσίκας, Νικούλης, Κοιλούκος(60’ Γκαραλιάκος).