Λάμψη Λαζάρου-Κοτάκου, θρίαμβος Κουλουρίου!

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τον Ηρακλή Λαζάρου και τον Κοτάκο που πέτυχαν από δύο τέρματα, ο Άρης Κουλουρίου πέρασε σαν σίφουνας από το Ελευθέριο, επικρατώντας του τοπικού Ελευθεριακού με το γεμάτο 5-2.

Η ομάδα του Άρη Κουλουρίου από την αρχή του αγώνα πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Αξίζει όμως να αναφέρουμε, ότι οι γηπεδούχοι έπαιζαν με αρκετές απουσίες, καθώς για διαφορετικούς λόγους δεν αγωνίζονταν οι: Θάνος Θ., Καλόγηρος Ν., Τσίλης, Γκίνης, Κατσής και Παπαχρήστος.

Παρά το τσουχτερό κρύο που επηρέαζε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, ο αγώνας είχε αρκετές καλές φάσεις και επτά γκολ.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει το σκορ πολύ νωρίς, όμως στην επόμενη φάση το έκαναν οι φιλοξενούμενοι.

Μετά από δέκα λεπτά, ο Άρης διπλασίασε τα τέρματα του με τον Κόκκινο, ενώ στην επανάληψη ο Ελευθεριακός ανέβασε στροφές και κατάφερε να μειώσει με τον Τζιούρα.

Λίγο αργότερα όμως ο πολύ καλός Κοτάκος πέτυχε δύο γρήγορα τέρματα και κάπου εκεί καθάρισε το ματς.

2' Ωραίο σουτ του Καραφίλι που κατέληξε κόρνερ.

5' 0-1 ο Λαζάρου για το Κουλούρι με μακρινό σουτ.

15' Σουτ του Λαζάρου έπειτα από σέντρα Νεράντζη και η μπάλα ελάχιστα άουτ.

25' Καλό σουτ του Δεληγιάννη για τον Ελευθεριακό, που υποχρέωσε σε κόρνερ τον Χαλβατζάρα.

35' 0-2 ο Κοκκινάς έπειτα από ωραία πάσα του Νεράντζη.

48' Κακή συνεννόηση στην άμυνα του Κουλουρίου, την εκμεταλλεύεται ο Τζιούρας και με σουτ μειώνει σε 1-2.

63' Από πάσα του Παλαμά, ο Κοτάκος με σουτ πετυχαίνει το 1-3.

67' Διαγώνιο σουτ του Κοτάκου περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

75' Μετά από πάσα του Κόκκινου, ο Κοτάκος με όμορφο σουτ κάνει το 1-4.

80' Ο Ελευθεριακός μειώνει σε 2-4 με τέρμα του Καραφίλι.

88' ο Λαζάρου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμορφώνει το τελικό 2-5 για τον Άρη Κουλουρίου.

Ελευθεριακός (Ηλίας Αποστολάρας): Καλογιάννης, Γκαραβέλης Β., Γκαραβέλης Ε.Ε., Φροξυλιάς, Αποστολάρας, Δεληγιάννης Δ., Πικούλης Δ., Τοαπέρ, Καραφίλι, Δεληγιάννης, Τζιούρας (αποχώρησε στο 75' λόγω τραυματισμού και η ομάδα του συνέχισε με δέκα).

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Χαλβατζάρας, Μιχόπουλος, Νεράντζης, Αγραφιώτης, Χάμος, Δέλλας, Κοτάκος, Σιδηρόπουλος, Παλαμάς, Λαζάρου, Κοκκινάς.