LIVE ΑΕΛ – Φωκικός

Η ΑΕΛ θα δώσει την Πέμπτη (18/12) το 9ο παιχνίδι πρωταθλήματος για τη Football League (2ος όμιλος) στο στάδιο Αλκαζάρ κόντρα στον Φωκικό (19:00).

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr όπου θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του ματς καθώς και όσα θα γίνουν στο τρίτο ημίχρονο.

Καλό βράδυ από το στάδιο Αλκαζάρ. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες από τις δύο ομάδες.

ΑΕΛ (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Καρανίκας, Κουρτεσιώτης, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Νεμπεγλέρας, Τζούνιορ, Μπλέντι, Γκούρτσας, Περίκο, Μπιλά.

Στον πάγκο οι: Αθανασόπουλος, Τσιλιγκίρης, Βερδού, Τσεμπερίδης, Κοντοδήμος, Μελισσάς.

Φωκικός (Γιάννης Λύτρας): Τσεκρέζι, Μουστάκης, Καντούτσης, Δημητρίου, Σαϊνέ, Σκαρίμπας, Γκασέζα, Καλλέργης, Γεωργουσόπουλος, Ευαγγελιδάκης, Ρεβυθόπουλος.

Στον πάγκο οι: Καρυπιάδης, Αμουτζάκης, Κορκότζελος, Ντάμπος, Ζαχαρόπουλος, Χαλιώτης, Πρίφτι.

Διαιτιτική τριπλέτα: Καραντώνης, Δόσκορης, Δουδούμης. 4ος Τσακαλίδης.

18:55 Ελάχιστος ο κόσμος αυτή την ώρα στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

19:00 Το ματς ξεκίνησε! Περίπου 400 άτομα στο γήπεδο!

Σε αυτά τα πρώτα λεπτά δεν έχει σημειωθεί κάποια αξιόλογη φάση μπροστά από τις δύο εστίες.

11’ Διαγώνια πάσα του Μπιλά στον Μπλέντι ο τελευταίος έκανε ένα σου αλλά πέρασε αρκετά άουτ.

17’ Σέντρα ο Μπιλά από δεξιά, ο Γκούρτας πήρε την κεφαλιά η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Πολύ κακό παιχνίδι παρακολουθούμε σε αυτά τα πρώτα 20 λεπτά. Ο Φωκικός παίζει καθαρά με αμυντικούς προσανατολισμούς και από την άλλη η ΑΕΛ δεν έχει καταφέρει μέχρι τώρα να κάνει κάτι καλό.

29’ Από σέντρα του Γεωργουσόπουλου ο Ρεβυθόπουλος έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

31' Την κεφαλιά ο Σαρακατσάνος, από κοντά ο Δεληζήσης κάνει το 1-0.

43’ Ωραίο σουτ του Μπλέντι από πλάγια αριστερά, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Φωκικού.

Τέλος πρώτου μέρους. ΑΕΛ - Φωκικός 1-0 με το γκολ του Δεληζήση.

Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

55’ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Τζούνιορ έκανε ένα τρομερό σουτ η μπάλα στο δοκάρι, κεφαλιά του Μπλέντι ξανά η μπάλα στο δοκάρι και έδιωξαν οι αμυντικοί.

58’ Αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Μπλέντι ο Τσιλιγκίρης.

62' Αλλαγή για τον Φωκικό στη θέση του Ευαγγελιδάκη ο Καρυπιάδης.

64’ Μακρινό σουτ του Τσιλιγκίρη, δεν μπλόκαρε σταθερά ο Τσεκρέζι, αλλά πέρασε ο κίνδυνος για τον Φωκικό.

72’ Σουτ του Δεληζήση, για καλό και για κακό έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Φωκικού.

73' Σουτ του Τζούνιορ σταθερά ο Τσεκρέζι.

78' Αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Γκούρτσα ο Βερδού.

83' Αλλαγή για τον Φωκικό, στη θέση του Μαμούτ ο Ντάμπος.

85' Αλλαγή για τον Φωκικό στη θέση του Γεωργουσόπουλου ο Χαλιώτης.

86΄Αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Περίκο ο Τσεμπερίδης.

Τέλος στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Φωκικός 1-0.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΠΑΤΩΝΤΑΣ F5