Στάθηκε Ατρόμητος και το γύρισε…

Μεγάλη νίκη μέσα στην πόλη της Ελασσόνας πήρε ο Ατρόμητος Δασοχωρίου, που επικράτησε με σκορ 1-4 της Ελασσόνας 2013. Οι γηπεδούχοι, αν και ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ, στην συνέχεια είδαν τους φιλοξενούμενους, όχι μόνο να ισοφαρίζουν, αλλά να παίρνουν και νίκη με μεγάλη διαφορά.

Στο 25ο λεπτό, η ομάδα της Ελασσόνας άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0. Παρ’ όλα αυτά, δέκα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Νίκο Παλάντζα που έκανε το 1-1, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ζαμπούλης έκανε το 1-2 στο 50ο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Σαχίνι έκανε το 1-3. Το τελικό 1-4, διαμόρφωσε στο 75’ ο Ακριβόπουλος.

Ατρόμητος Δασοχωρίου(Μιχάλης Μαλαμάς): Παπανικολάου, Γκουντούρας, Βάνης, Μαντζαφλάρας, Καπάι, Ζαμπούλης, Μπαντέτσιος(87’ Μπιρμπίλης), Δαμασιώτης(80’ Κωσταρέλος), Μπουχλαριώτης(46’ Σαχίνι), Ακριβόπουλος, Παλάντζας.