Παραλίγο να το χάσει μέσα από τα χέρια της

Εκτός έδρας νίκη πήρε η Δόξα Βλαχογιαννίου, με σκορ 2-3, απέναντι στον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων, για την 14η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΛ. Οι φιλοξενούμενοι αν και κατάφεραν να προηγηθούν με σκορ 0-3, είδαν τους γηπεδούχους να μειώνουν και να φτάνουν πολύ κοντά και στην ισοφάριση.

Η ομάδα του Νίκου Φακίτσα, έγινε πρώτη φορά απειλητική στο 33ο λεπτό, όταν ο Τζιόλας με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι απείλησαν κυρίως με τους Βιλανάκη και Αμαρλαριώτη να μην μπορούν να σημειώσουν κάποιο τέρμα. Έτσι, το πρώτο μέρος, τέλειωσε με το ισόπαλο 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό, ο Δήμος έκανε το 0-1 για το Βλαχογιάννι, μετά από εξαιρετική πάσα του Βρασίδα Κοντοθανάση. Στο 52’ ο Φαρμάκας τροφοδότησε τον Λιόλιο και αυτός διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 63ο λεπτό, ο Φαρμάκας με όμορφη ατομική ενέργεια έκανε το 0-3, με τους περισσότερους να πιστεύουν πως το παιχνίδι έχει τελειώσει εκεί.

Ωστόσο, Στο 75’ ο Μάρκος Βιλανάκης, μείωσε σε 1-3 για τους Αγίους Αναργύρους, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-3 στο 84ο λεπτό. Μάλιστα, ο Τσιφλίζογλου έχασε μοναδική ευκαιρία λίγο αργότερα, να φέρει το ματς στα ίσια, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι τελικά, κατάφεραν να φύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων(Γιώργος Παπαντωνίου): Παυλόπουλος, Ιλιάζι, Παπακώστας, Τσιφλίζογλου, Πλιάγκας, Παναγιώτου(60’ Χατζής), Μούμος, Γαδιτσάκης(60’ Χατζηλιάδης), Αμαρλαριώτης(70’ Τάσιος), Κουσιάς, Βιλανάκης.

Δόξα Βλαχογιαννίου(Νίκος Φακίτσας): Χαλκιάς, Αθανασούλης, Αναγνώστου, Μεζίνι, Ιωαννίδης, Μήσιος Ν., Λιόλιος(75’ Μήσιος Δ.), Κοντοθανάσης, Φαρμάκας(85’ Παναγιώτου), Τζιόλας, Δήμος.