Βαθμολογία

Στην Ξάνθη δοκιμάζεται ο ΠΑΟΚ

Με τις αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής, συνεχίζεται το προσεχές τριήμερο, το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας. Ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ που προέρχεται από την σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Ολυμπιακού, δοκιμάζεται στην έδρα της Ξάνθης και θέλει τους τρεις βαθμούς για να διατηρήσει την διαφορά ασφαλείας που έχει από τους διώκτες του.

Παράλληλα, οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται τον ΠΑΣ Γιάννινα και θέλουν τη νίκη, αφ’ ενός για να παραμείνουν κοντά στον ΠΑΟΚ και αφ’ ετέρου για να αποκτήσουν ψυχολογία, ενόψει του κρίσιμου αγώνα με την Μάλμε για το τσάμπιονς λιγκ. Ακόμη, ο Παναθηναϊκός φιλοξενείται στο ντέρμπι της αγωνιστικής από τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ η Καλλονή έχει την δυνατότητα να πάρει τους τρεις βαθμούς, στην έδρα της ουραγού, Νίκης Βόλου.

ΣΑΒΒΑΤΟ

15:00 Βέροια-Πλατανιάς: Κουκουλάκης (Ηρακλείου), Ακρίβος (Αθηνών), Χασάν Κούλα (Ξάνθης), 4ος Ζαχαριάδης (Μακεδονίας).

17:15 Κέρκυρα-Ατρόμητος: Τριτσώνης (Αθηνών), Γκάγκας (Λάρισας), Απτόσογλου (Αθηνών), 4ος Θάνος (Γρεβενών).

19:30 Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα: Μάνταλος, Καραβασίλης (Καβάλας), Καμπούρης (Εύβοιας), 4ος Κουτσιαύτης (Αρτας).

ΚΥΡΙΑΚΗ

15:00 Ξάνθη-ΠΑΟΚ: Καλογερόπουλος (Αθηνών), Βλάσσης (Λασιθίου), Τσολάκης, 4ος Παπαπέτρου (Αθηνών).

17:15 Νίκη Βόλου-Καλλονή: Αρετόπουλος (Τρικάλων), Μερκενίδης (Μακεδονίας), Πασχάλης, 4ος Κατσικογιάννης (Ηπείρου).

17:15 Παναιτωλικός-Πανιώνιος: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Ελευθερίου (Αθηνών), 4ος Δελφάκης (Αρκαδίας).

17:15 ΟΦΗ-Λεβαδειακός: Μαντάκης (Ημαθίας), Δημητριάδης (Μακεδονίας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), 4ος Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

19:30 Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός: Κομίνης, Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Γρεβένης (Χαλκιδικής), 4ος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

ΔΕΥΤΕΡΑ

19:30 Πανθρακικός-Εργοτέλης: Παππάς (Αθηνών), Δημητριάδης (Καστοριάς), Καραϊσαρίδης (Πιερίας), 4ος Γιάχος (Χίου)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ              27-8       28

2. Ολυμπιακός      24-8      23

3. Παναθηναϊκός   15-10     22

4. Αστέρας Τρ.     19-14     20

5. Καλλονή          10-4       19

6. Ατρόμητος        11-9       18

7. Βέροια               16-17     18

8. ΠΑΣ Γιάννινα     14-12     16

9. Ξάνθη              15-16      15

10. Παναιτωλικός  13-10     14

11. Κέρκυρα            11-14     14

12. ΟΦΗ               8-17      13

13. Πλατανιάς       8-11      12

14. Πανιώνιος       10-14     11

15. Λεβαδειακός      11-11     11

16. Πανθρακικός   9-18       9

17. Εργοτέλης      12-22     7

18. Νίκη Βόλου     4-22      4