Αεράτος ο Αετός από την Μελιβοία!

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Αετός Μακρυχωρίου, που επικράτησε με σκορ 3-0 στην Μελιβοία του τοπικού Φιλοκτήτη, στην επιστροφή του Δημήτρη Τσέτσιλα στην έδρα της πρώην ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 7' με τέρμα του Αργύρη για το 0-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φανούν ανταγωνιστικοί όσο ακόμα το σκορ ήταν ρευστό και στο πρώτο ημίχρονο είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Κατσάνου.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Μακρυχωρίου, καθώς στο 54' ο Τέας με βολέ έπειτα από σέντρα του Φουσίκα πέτυχε το 0-2.

Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 58ο λεπτό με τέρμα του Φουσίκα από κοντινή απόσταση.

Η ομάδα της Μελιβοίας διαμαρτύρεται για πέναλτι που δεν δόθηκε σε ανατροπή του Γεωργούλα και όσο το σκορ ήταν ακόμα στο 0-1.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας: Μπαταβάκης, Λιάκος (75' Πασσιάς Δ.), Πενίκης, Γεωργούλας (80' Γκουντάρας), Κατσάνος, Καρβούνης, Πλατσάς, Πασσιάς Π., Ντούμος, Γκουντάρας Η. (60' Γκιουρσάνης), Γκόλαντας.

Αετός Μακρυχωρίου: Κουρδής, Τίκος, Καρκαντάς, Αργύρης, Δάσσιος, Καλπίας, Παυλόπουλος, Τέας (62΄Μπουζώνας), Νικούλης (70΄Κανταρίνος), Φουσίκας (80΄Μητσογιάννης), Γκαραλιάκος.

Διαιτητές: Τσιτσιρίκας Α., Τέγος Α., Κοτούμπας Δ.