«Ξύπνησε» ορεξάτη η Δήμητρα Γιάννουλης

Νίκη με σκορ 0-3 πήρε μέσα στο γήπεδο της Φαλάνης η Δήμητρα Γιάννουλης, που επικράτησε με αυτό το σκορ του Φαλανιακού, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ. Η ομάδα του Κώστα Τσιουτσιούμη, έδειξε καλά στοιχεία και κατάφερε να πάρει το τρίποντο, έχοντας διασφαλίσει το σκορ από το πρώτο μέρος του παιχνιδιού.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι, πέρα από κάποιες ευκαιρίες με τους Αλεξανδρή και Ιγγλέζο στο πρώτο μέρος, δεν έδειξαν κάτι ιδιαίτερο στον αγωνιστικό χώρο. Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό, όταν ο Φιλιππούλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Καραβασίλης έβγαλε μια σέντρα για τον Μάτο, που από κοντά ήταν εύστοχος και έγραψε το 0-2, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, ο επιθετικός μονόλογος από την πλευρά των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε, με τους Καραβασίλη, Μάτο και Σπανό να χάνουν ευκαιρίες για την Δήμητρα Γιάννουλης. Μάλιστα, στο 65’ ο Καραβασίλης είχε και δοκάρι. Έτσι, φτάσαμε στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, όπου η Δήμητρα κέρδισε πέναλτι για ανατροπή του Μανάκα, με τον διαιτητή να αποβάλει ταυτόχρονα και τον τερματοφύλακα του Φαλανιακού, Μιγδάνη, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκαλγκανόπουλος, που έκανε το 0-3, με τον διαιτητή αμέσως μετά να σφυρίζει την λήξη του παιχνιδιού.

Φαλανιακός(Φεραίος Γιαννακός): Μιγδάνης, Φατούρας, Χριστιανίδης(90’ Ζουρλαδάνης), Πανταζής Γ., Βαρσάμης, Λιλολάρι, Μπλέντι, Παζώλης, Κόκκινος(70’ Πανταζής Θ.), Αλεξανδρής, Ιγγλέζος.

Δήμητρα Γιάννουλης(Κώστας Τσιουτσιούμης): Παναγιωτόπουλος, Νασιάκος, Φατούρας, Αθανασίου, Εμμανουήλ, Θώμος, Καραβασίλης, Μανάκας(90’ Μουσιός), Μάτος(85’ Καλούσης), Φιλιππούλης, Σπανός(75’ Γκαλγκανόπουλος).