Μοιράστηκαν τα πάντα στη Νέα Πολιτεία

Ένα σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο της Νέας Πολιτείας ανάμεσα στην τοπική Αστραπή και τον Αμπελωνιακό. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΛ με τελικό αποτέλεσμα 0-0.

Φωτ.: Αχιλλέας Ζαχαρούλης

Το παιχνίδι παρουσίαζε μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον και σίγουρα όσοι το παρακολούθησαν έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι. Η Αστραπή αγωνίστηκε με ελλείψεις και προσπάθησε να κρατήσει το μηδέν μέχρι το φινάλε και αν μπορέσει να σημειώσει κάποιο γκολ κάτι που δεν τα κατάφερε αν και στο 87’ ο Αποστόλου έχασε τεράστια ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Από την άλλη ο Αμπελωνιακός είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα, έχασε ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπρέλλα. Το τελικό 0-0 αφήνει μάλλον ικανοποιημένους τους γηπεδούχους και με ένα μικρό παράπονο τους φιλοξενούμενους που δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Το παιχνίδι ήταν δυνατό με φάσεις εκατέρωθεν και παρά το πρωινό ξύπνημα των παικτών το θέαμα που παρουσίασαν ήταν καλό.

21’ Δυνατό σουτ ο Καψιώχας η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

25’ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Πρικάκη πέρασε λίγο άουτ.

34’ Ο Κακαβίτσης βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά ο Μπρέλλας απέκρουσε.

35’ Από φάουλ του Πρικάκη ο Μπίκος έκανε το σουτ εντός περιοχής σε κόρνερ έδιωξαν οι αμυντικοί.

45’ Κόρνερ ο Τσετιροκλής κεφαλιά ο Γρηγορίου η μπάλα λίγο άουτ.

48’ Δυνατό σουτ του Παλάσκα η μπάλα λίγο άουτ.

65’ Ο Γρηγορίου έκανε ένα μακρινό σουτ σε κόρνερ ο Μπρέλλας.

66’ Κόρνερ ο Τσετιροκλής κεφαλιά ο Παλάσκας σε κόρνερ ο Μπρέλλας.

67’ Σουτ ο Τσετιροκλής η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά νέο σουτ ο Γωγάκος η μπάλα άουτ.

86’ Σουτ καλό του Τσετιροκλή η μπάλα πέρασε άουτ.

87’ Μοναδικό τετ α τετ του Αποστόλου, μεγάλη απόκρουση του Γκικούδη.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιάννης Τσακμακίδης): Μπρέλλας, Γαρουφαλιάς, Παπαμάνος, Φλώρος, Χασιώτης, Κολιοφούτης, Καλτσάς, Μπαντζέλας Ν. (80’ Τάτσιος), Καψιώχας (89’ Σουλτούκης), Αρσένης (46’ Κυριάκος), Αποστόλου.

Αμπελωνιακός (Τάκης Παραφέστας): Γκικούδης, Ρόκα (82’ Μούργκας), Πρικάκης, Τζιαρτζιάνης, Μπίκος, Χατζούλης (63’ Γωγάκος), Γρηγορίου, Κούρο, Παλάσκας (89’ Μπαρμπαγιάννης), Κακαβίτσης, Τσετιροκλής.

Διαιτητική τριπλέτα: Μαστοροδήμος, Παπαδημητρίου, Αναστασίου Γ.