Απέφυγε την ήττα το Δασο(Χ)ώρι

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στο Δασοχώρι, αφού ο τοπικός Ατρόμητος και ο Κεραυνός Δένδρων αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, με τους γηπεδούχους να αποφεύγουν την ήττα με γκολ 15' πριν το φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο σκορ πέντε λεπτά πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου, όταν αμυντικός του Δασοχωρίου υπέπεσε σε χέρι εντός περιοχής με τον διαιτητή της αναμέτρησης να υποδεικνύει το σημείο του πέναλτι. Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Χρήστος Γκάτης που ευστόχησε και έκανε το 0-1 για τον Κεραυνό.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πίεζαν ασφυκτικά και είχαν δύο δοκάρια. Αρχικά, στο 60' σε σουτ του Ζαμπούλη και νέο δοκάρι στο 70' σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ακριβόπουλου.

Τελικά, η δικαίωση για την ομάδα του Ατρομήτου ήρθε στο 76ο λεπτό, όταν ο Νίκος Παλάντζας με διαγώνιο σουτ ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1

Ατρόμητος Δασοχωρίου: Παπανικολάου, Γκουντούρας (46′ Μαντζαφλάρας), Ζαμπούλης, Καπάι, Βάνης, Παλάντζας Π., Παλάντζας Ν., Ακριβόπουλος, Δαμασιώτης (62′ Μπαντέτσιος), Κωσταρέλος Σπ.

Κεραυνός Δένδρων: Κωστόπουλος, Ζιώγκος, Μπαλογιάννης, Τασιούλας Κ., Γκάτης Χρ., Σκριάπας (60′ λ.τ. Καλαμάς), Τσένης, Μπακού, Γκάτης Θ., Κατσαβριάς (86′ Γκανάτσιος), Αγγελής (82′ Ρενάτο).