Δεν άφησε περιθώρια η Καρυά

Νίκη με σκορ 3-1 πήρε ο Όλυμπος Καρυάς, απέναντι στους Λύκους, για την 7η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό, όταν ο Αχιλλέας Αλεξόπουλος έβγαλε μια σέντρα και βρήκε τον Κώστα Δάσσιο, που με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Από εκεί και πέρα, τα υπόλοιπα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος. Συγκεκριμένα, στο 60’ ο Δάσσιος Γ., εκτέλεσε ένα φάουλ από το κέντρο, με την μπάλα να παίρνει παράξενη τροχιά και να καταλήγει στα δίχτυα. Στην συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, ωστόσο στο 80ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Γιώργος Δάσσιος βρήκε με σέντρα τον Καραγκόγκο που με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Όλυμπος Καρυάς(Γιάννης Καραγκόγκος-Χρήστος Δάσσιος): Καρακώστας, Δάσσιος Γ., Δάσιος Ορ.(46’ Μανούσιος λ.τ.), Δάσσιος Γρ., Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Στεργιούλας, Αλεξόπουλος Στ.(75’ Ντελέκης), Αλεξόπουλος Αχ., Καβαρατζής, Καραγκόγκος(85’ Δημητρίου).