«Άλωσε» το Βιολογικό η Ελασσόνα 2013

Νίκη με σκορ 1-2 πήρε η Ελασσόνα 2013 απέναντι στον Λαρισαϊκό, μέσα στο γήπεδο του Βιολογικού, για τον 3ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας του Νομού μας. Οι φιλοξενούμενοι, ήταν καλύτεροι και μπήκαν μπροστά στο σκορ, όταν στο 30ο λεπτό ο Θώμος έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Ελασσόνας πέτυχε και δεύτερο γκολ, όταν στο 50’ ο Καρυπίδης σημείωσε το 0-2 και έβαλε τις βάσεις για την νίκη της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε να κάνει ο Λαρισαϊκός, ήταν να μειώσει σε 1-2, με τον Κατσούλη, που είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο, με το σκορ να παραμένει έτσι μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Λαρισαϊκός(Βασίλης Κύρκος): Πατέτσος, Θεοχαρίδης, Φλορίν, Γενητσεφτσής, Μικερτζής, Ρομουλίνο, Τζέτζικας(46’ Κατσούλης), Σαγάνης, Τσιμπουκλής, Ευθυμιάδης, Γιώργης.

Ελασσόνα 2013(Χρήστος Γκαλίτσιος): Κοντελίδης, Νικολόπουλος, Μίχης, Ζυγογιώργος, Μπούτλας, Μουλογιάννης, Θώμος, Καλτέκης, Γεωργούλας(45′ Γιώτας Ν.), Τριανταφύλλου(62′ Γιώτας Γ.), Καρυπίδης.