Καλή εμφάνιση από τον Δωτιέα, πήρε μόνο το βαθμό…

Ο Δωτιέας Αγιάς παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο απέναντι στα Τρίκαλα προσπάθησε ιδιαίτερα για να πάρει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, αλλά στο φινάλε απέσπασε μόνο το βαθμό. Σίγουρα με μεγαλύτερη προσοχή θα μπορούσε να είχε αποσπάσει το τρίποντο κόντρα σε μια ομάδα που έχει ιδιαίτερα υψηλούς στόχους. Αρκετός κόσμος παρακολούθησε το παιχνίδι καθώς και φίλαθλοι από τα Τρίκαλα που βρέθηκαν στο γήπεδο της Αγιάς.

Πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΤ με το Μλαντένοφ να σεντράρει από δεξιά και τον Καμπλιώνη να πιάνει την κεφαλιά με τον τερματοφύλακα της Αγιάς να αποκρούει δύσκολα.

8’ Ο Δωτιέας ανοίγει το σκορ με πλασέ του Τσατσαλίδη από κοντά και αφού πρώτη μπάλα βρήκε στη ρίζα του δοκαριού (1-0).

12' Νέα μεγάλη ευκαιρία για το Δωτιέα με το Δημολιό να πλασάρει αρχικά και τον Κούντσεφ να πραγματοποιεί μεγάλη απόκρουση, η μπάλα φτάνει στον Τσατσαλίδη που πλασάρει επάνω σε παίκτη του ΑΟΤ.

13’ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μοσχάκη με το Σταυράκη να μπλοκάρει στον αέρα.

29’ Ο Σαχινίδης με ωραίο πλασέ επάνω στην κίνηση νικάει το Σταυράκη για το 1-1.

38’ Σέντρα του Κατσίκη, ο Κούντσεφ αποκρούει δύσκολα και ενώ η μπάλα πήγαινε προς την εστία του.

39’ Όμορφο γκολ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Πετρουζέλη, με τον Κούντσεφ να μην μπορεί να αντιδράσει (2-1).

47’ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Τσατσαλίδης την κεφαλιά ο Κούντσεφ δύσκολα σε κόρνερ.

55’ Κεφαλιά Τσατσαλίδη από κοντά η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

59’ Ο Καμπλιώνης πήρε την μπάλα από τον Καραγιάννη και αμαρκάριστος πλασάρει, αλλά ο Σταυράκης πραγματοποίησε μεγάλη απόκρουση.

60’ Ο Δημολιός βγαίνει τετ α τετ με τον Κούντσεφ και πλασάρει λίγο άουτ.

63’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ με την κεφαλιά του Καμπλιώνη να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σταυράκη.

71’ Φάουλ Μοσχάκη και αυτογκόλ από την ομάδα του Δωτιέα (2-2).

90’ Ο Καμπλιώνης σούταρε από το ύψος της περιοχής στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Δωτιέας Αγιάς (Σωτήρης Αντωνίου): Σταυράκης, Δημολιός, Γούτος, Κοκκίνης, Κουρδής, Τσατσαλίδης, Ντακούλας, Κουβελάς, (77' Ουέλιγκτον) Τσιρογιάννης (67' Σωτηρόπουλος), Κατσίκης, Πετρουζέλης.

Α.Ο.Τρίκαλα (Βασίλης Γκούμπλιας): Κούντσεφ, Παπαευθυμίου, Σκούπρας, Βανγκελί, Σκέντος, (67' Τεντολούρης), Γεωργίου, Καμπλιώνης, Μοσχάκης, (87' Στούμπος), Μλαντένοφ, (82' Κουλούρης), Σαχινίδης, Καραγιάννης.