Παρθενική νίκη για το Ναρθάκι!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ πανηγύρισε η ομάδα του Α.Ο. Ναρθακίου, που επικράτησε πολύ πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 1-0 στην έδρα του Μυραϊκού, που ακόμα ψάχνει την αγωνιστική του ταυτότητα.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ πιο δυνατά το ματς και έχασαν σωρεία ευκαιριών. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι το Ναρθάκι είχε 7 τελικές στα πρώτα 14' λεπτά του αγώνα.

Στο 20' οι φιλοξενούμενοι είχαν μια ακόμη σημαντική ευκαιρία, αφού το σουτ του Παπανικολάου σταμάτησε στο δοκάρι.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε τον αγώνα, πέτυχε στο 40ο λεπτό ο Τσιγαρίδας με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή, έπειτα από κόρνερ του Παπανικολάου και σύγχυση στην άμυνα του Μυραϊκού.

Η πιο σημαντική στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν και αυτή για το Ναρθάκι, όταν στο 70' η  προσπάθεια του Μπούσιου σταμάτησε στο δοκάρι.

Ναρθάκι: Ατόσογλου, Λελετζής, Νάκος, Οικονόμου (75' Αναγνωστόπουλος), Παπανικολάου, Τσιγαρίδας, Καπετάνος (60' Θύμιου), Μπουλούτσος (70' Μπαρδάνης Ζ.), Ζαγκανάς, Μπούσιος, Κεσέογλου.

Διαιτητές: Τάνας Ι., Νάκας Χ., Μπάρκας Θ.