Κυριάρχησε η Ανθούπολη

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε η Ανθούπολη, που κέρδισε με σκορ 2-5 τον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων, για τον 2ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας του Νομού μας. Η ομάδα της Λάρισας, ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο και κατόρθωσε να φτάσει το σκορ στο 0-5, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με δύο γκολ που πέτυχαν στην συνέχεια.

Ο Τσιβάκας άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 δέκα λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο μέρος ο Νίκου έκανε το 0-3 στο 54’, ενώ στην συνέχεια ο Παπαγιαννούλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Το 0-5, σημείωσε το Μίχος στο 64’, ενώ στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ, μειώνοντας και διαμορφώνοντας το τελικό 2-5.

Ανθούπολη: Χάμος, Μακρυνίκας(80’ Σταμέλος), Μίχος(65’ Μήτσιου), Χατζής, Σαπουνάς, Παυλίδης, Μπλούφας, Νίκου(60’ Μπακαβέλος), Τσιβάκας, Παπαγιαννούλης, Τσιάτας Φ.