Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Δωτιέας και Οικονόμος

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε την Κυριακή το απόγευμα το λαρισινό ντέρμπι ανάμεσα στον Δωτιέα Αγιάς και τον Οικονόμο Τσαριτσάνης για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ΄Εθνικής (0-0).

Την αναμέτρηση παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι και από τις δύο ομάδες με το ματς να μην διεκδικεί δάφνες ποιότητας και το τελικό αποτέλεσμα να είναι δίκαιο.

Οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν ελάχιστες και περισσότερο προσπαθούσαν τα δύο σωματεία να κρατήσουν ανέπαφη την εστία τους. Πάντως ακόμη και οι δύο ομάδες δεν έχουν γευτεί τη χαρά της νίκης.

8' Σουτ του Σωτηρόπουλου, στην αγκαλιά του Βασιλειάδη.
10' Δύο κίτρινες για την ομάδα της Τσαριτσάνης στον Κουμπούρα και τον Μπλατσέρι.
11' Ο Ουέλινγκτον εκτελεί φάουλ που πάει στο τοίχος και μετά κόρνερ.
15' Ευκαιρία της Αγιάς με τον Σωτηρόπουλο, με απευθείας φάουλ και απόκρουση από τον τερματοφύλακα της Τσαριτσάνης.
26' Ο Κουμπούρας εκτελεί σουτ και η μπάλα περνάει άουτ.
30' Ευκαιρία για την Τσαριτσάνη με συρτό σουτ του Αγριοδήμου, που περνάει άουτ.
43' Κίτρινη για την ομάδα της Αγιάς και τον Κατσίκη.
44' Κίτρινη για την ομάδα της Τσαριτσάνης και τον Αγριοδήμο.
45' Κίτρινη για την ομάδα της Αγιάς και τον Ουέλινγκτον.
47' Σουτ του Σωτηρόπουλου η μπάλα περνάει έξω.
50' Σουτ του Τσατσαλίδη, την μπάλα πιάνει ο Βασιλειάδης για την ομάδα του Οικονόμου.
75' Ο Κουμπούρας εκτελεί απευθείας φάουλ το οποίο περνάει πάνω από την εστία του Σταυράκη.
79' Κίτρινη για την ομάδα της Αγιάς και τον Κουρδή.
79' Ο Κουμπούρας σουτάρει και ο Σταυράκης μπλοκάρει.
80' Κίτρινη για την ομάδα της Αγιάς και τον Τσιρογιάννη
81' Κίτρινη για την ομάδα της Τσαριτσάνης και τον Κουλτσιάκη
87' Ο Βαρουξάκης σουτάρει και η μπάλα περνάει άουτ.
93' Κίτρινη για την ομάδα της Αγιάς και τον Πετρουζέλη.

Α.Ο Δωτιέας Αγιάς (Σωτήρης Αντωνίου): Σταυράκης, Τσακάλι, Γούτος, Κοκκίνης, Κουρδής, Τσατσαλίδης, Πετρουζέλης, Κουβελάς (46' Τσιρογιάννης), Ουέλινγκτον (60' Δημολιός), Σωτηρόπουλος (72' Βαρουξάκης), Κατσίκης.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κατσάρας Κώστας): Βασιλειάδης, Καραγιάννης, Γκαμπέτας, Κολιός, Κουμπούρας, Μάντζιος, Αγριοδήμος (73' Χάμος), Μπαλής, Γκουντρουμπής (54' Παπαιωάννου), Καραγκούνης, Μπλατσέρι (54' Κουλτσιάκης).

Διαιτητές: Τσέτσιλας, Μωυσιάδης, Στεφούνης (Γρεβενών).