Κανένα έλεος από την "Μπόκα"!

Κανένα έλεος δεν έδειξε ο Βρυότοπος αφού διέλυσε στην έδρα του τον προβληματικό Λαρισαϊκό με το εμφατικό 4-0. Η ομάδα του Χρήστου Πετρίκη ήταν καταιγιστική και πετυχαίνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασε με χαρακτηριστική ευκολία στην νίκη. Κορυφαίοι οι Φιλιππίδης και Σπυρόπουλος που πέτυχαν από δύο τέρματα, ενώ ο δεύτερος είχε και μια ασίστ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22', όταν ο Φιλιππίδης με σουτ έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Σπυρόπουλου πέτυχε το 1-0.

Στο 32' η "Μπόκα" διπλασίασε τα τέρματα της, με τον Σπυρόπουλο να αναλαμβάνει χρέη σκόρερ, αφού με ωραίο σουτ νίκησε τον Πατέτσιο για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 50' ο Φιλιππίδης χτύπησε και πάλι, καθώς με μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό ο Σπυρόπουλος με σουτ έπειτα από μεταβίβαση του Άγγελου Λέτσιου.

Οι συνθέσεις

ΑΟ Βρυοτόπου (Χρήστος Πετρίκης): Μάνος, Καραδήμος, Λέτσιος Α., Λέτσιος Γ., Κανάκης, Λιάκος (60′ Μπαρούτας), Γκαμπέτσας, Μανδραβέλης (80′ Μέγας), Χατζηλιώντας, Σπυρόπουλος (75′ Τζαρτζάνας), Φιλιππίδης.

Λαρισαϊκός (Βασίλης Κύρκος): Πατέτσιος, Θεοχαρίδης, Μικερτζής, Κύρκος, Γενητσεφτσής, Ρομολίνο (64′ Τζέτζηκας), Σαγάνης, Πασχάλης, Τσιμπουκλής, Αγγελούσης, Γιώργης.

Διαιτητές: Χήτος Ν., Ζάχος Θ., Καραγιάννης Χ.