Μοιρασμένο παιχνίδι στην Ελασσόνα

Ισόπαλη και με σκορ 1-1 τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ελασσόνα 2013 και Λύκους, για τον 3ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, όταν στο 67ο λεπτό ο Αλεξανδρής με πλασέ έκανε το 0-1.

Παρ’ όλα αυτά, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Μουλογιάννη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Καρυπίδης, όμως ο Μπουρονίκος απέκρουσε, αλλά στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης κατάφερε να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Ελασσόαν 2013(Χρήστος Γκαλίτσιος): Ρουμπιές, Ζυγογιώργος(65’ Παπακυριάκος), Γεωργούλας Λ., Μπούτλας, Μίχης, Καλτέκης, Γεωργούλας Π.(75’ Θώμος), Καρυπίδης, Τριανταφύλλου, Φακής, Μουλογιάννης.

Λύκοι(Λευτέρης Λελέδης-Σάκης Καλαμάς): Μπουρονίκος, Χατζηαντωνίου, Μπάτσικας, Ντριβαλάς, Τζούμπικας, Καψάλης, Γεωργούλας(46’ Σπανός), Μήτρος, Έρικ(85’ Γκέτσιος), Λιντζερίνο, Αλεξανδρής(80’ Αλεξίου).