Εντυπωσιάζουν τα «μωρά» της Ομόνοιας!

Μία μεγάλη σε έκταση νίκη σημείωσαν την Κυριακή το απόγευμα οι παίκτες της Ομόνοιας για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ (1ος όμιλος) αφού επικράτησαν στο γήπεδο της Νέας Πολιτείας της Δόξας Αρμενίου με το εντυπωσιακό 8-1.

Η Ομόνοια είναι μια ομάδα που έχει στη σύνθεσή της μόνο νεαρούς ποδοσφαιριστές που με την κατάλληλη δουλειά μπορούν σίγουρα να φτάσουν ψηλά. Ενδεικτικό είναι πως η ομάδα έχει μέσο όρο ηλικίας 17 ετών.

Το παιχνίδι δεν χωράει και μεγάλης κριτικής αφού οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε εξαιρετική ημέρα και ήταν πραγματικά απολαυστικοί. Παρά τις απουσίες δεν συνάντησαν καμία δυσκολία κόντρα στο Αρμένιο που και αυτό με τη σειρά του είχε τρεις βασικές απουσίες.

3’ Σουτ ο Γούλας, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

15’ Μετά από αδράνεια στην άμυνα του Αρμενίουτ και λάθος του τερματοφύλακα, ο Μπέτσης έσπασε ωραία την μπάλα στον Δημητρέλη και αυτός με τη σειρά του σε κενή εστία έκανε το 1-0.

29’ Ο Παπαδημητρίου Αντ. βρέθηκε στην αντεπίθεση, έκανε το σουτ, δύσκολα ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

30’ Από λάθος του Γιαννούκου σε γύρισμα στον τερματοφύλακα, ο Γιαννακός τσίμπησε όμορφα τη μπάλα και από κοντά έκανε το 2-0.

33’ Σουτ ο Γιαννακός σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

40’ Ο Δούρος από κοντά κάνει το 3-0, από πάσα του Μπέτση.

42’ Ο Γιαννακός έκανε το σουτ, δύσκολα σε κόρνερ.

51’ Πολύ ωραίο γύρισμα του σώματος από τον Δημητρέλη και με δυνατό σουτ κάνει το 4-0.

59’ Σέντρα του Σέτζα, κεφαλιά ο Γιαννακός και 5-0.

63’ Δοκάρι ο Γούλας για το Αρμένιο.

65’ Ο Καραμπουτάκης ανατράπηκε από τον Δούρο και ο Ρενάτο από τα έντεκα βήματα έκανε το 5-1.

70’ Δοκάρι ο Κυριακίδης για τους γηπεδούχους (ήταν εντυπωσιακό).

71’ Ο Δημητρέλης με ωραίο σουτ από πλάγια θέση έκανε το 6-1.

80’ Γκόνας το σουτ, μπλοκάρει ασταθώς ο τερματοφύλακας, από κοντά ο Μπέτσης το 7-1.

85’ Ο Μπαλούλης αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη για δυνατό μαρκάρισμα για τους φιλοξενούμενους.

88’ Ο Γκόνας με κοντινό πλασέ κάνει το 8-1, όταν και βρέθηκε στην αντεπίθεση.

Ομόνοια: Καρακούλιας, Γαρνέλης (60’ Γκόνας), Σέτζας, Αγγλόπουλος, Δούρος, Θανάσης, Μαστρογιώργος (53’ Πιτσίλκας), Γιαννακός, Κυριακίδης, Δημητρέλης (76’ Θεοδώρου), Μπέτσης.

Δόξα Αρμενίου: Καρακυρίτσης, Ψάρρας, Γιαννούκος, Ρενάτο, Καραδημήτρης, Μπαλούλης, Καραμπουτάκης, Σολάκου, Παπαδημητρίου Αντ. (40’ Παπαστεργίου), Γούλας (78’ Μπαταγκιώνης), Καψούρης.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιτσιρίκας Α., Κουκούλης Α., Παραφέστας Δ.