Ατλέτικο - Μάλμε 5-0

Η Μάλμε άντεξε μόνο ένα ημίχρονο και η Ατλέτικο πήρε τελικά νίκη με 5-0 επί των Σουηδών, έτσι είναι στην κορυφή του ομίλου μαζί με τον Ολυμπιακό.

Σκόρερς: 48' Κόκε, 61' Μάντζουκιτς, 63' Γκριεζμάν, 87' Γκοντίν, 93' Τσέρτσι

Γήπεδο: "Βιθέντε Καλντερόν", Μαδρίτη

Διαιτητής: Ματέι Γιουνγκ (Σλοβενία)

Η Μάλμε στάθηκε καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά "λύγισε" νωρίθς στο δεύτερο, καθώς η Ατλέτικο Μαδρίτης άνοιξε το σκορ στο 48' με τον Κόκε από κοντά να νικά τον Όλσεν, έπειτα από την εξαιρετική πάσα του Αρντά Τουράν.

Δεν άργησαν εν συνεχεία οι "ροχιμπλάνκος" να "καθαρίσουν" το ματς, καθώς ο Μάριο Μάντζουκιτς στο 61'διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και Αντουάν Γκριεζμάν στο 63' έκανε το 3-0.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Μογιά, Χουανφράν, Μιράντα, Γκοντίν, Σικέιρα, Μάριο Σουάρεθ, Σαούλ Νίγκεθ, Κόκε, Αρντά Τουράν, Γκριεζμάν, Μάντζουκιτς.

ΜΑΛΜΕ (5-3-2): Όλσεν, Τίνερχολμ, Γιόχανσον, Χάλστι, Χέλαντερ, Ρικαρντίνιο, Αντού, Έρικσον, Φόρσμπεργκ, Τέλιν, Ρόσενμπεργκ.