Αρχή με στραβοπάτημα για τους Νέους

Με ισοπαλία ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, οι Νέοι της Λάρισας, που έμειναν στο 1-1 απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Τρικάλων, σε παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο του Μεγαλοχωρίου Τρικάλων.

Αν και η ομάδα του Νομού μας, ευτύχησε να προηγηθεί στο 42ο λεπτό με τον Τσιάτα, που έκανε το 0-1 δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να ισοφαρίσουν, έπειτα από αρκετή πίεση. Συγκεκριμένα, στο 71ο λεπτό ο Πατούλιας ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα των Τρικάλων, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι και την λήξη του παιχνιδιού.

Μικτή Νέων ΕΠΣ Λάρισας(Νίκος Αργυρούλης): Καλαμάτας, Μπάμης, Κακάμης, Κυρίτσης Α., Κυρίτσης Ι., Κίτσιος(75’ Κακαράντζας), Κώτσιας(80’ Κομισόπουλος), Παπαγιαννούλης, Τσιάτας, Μπαμπατσιάς(70’ Κατσαρός), Σέντζας.

Μικτή Νέων ΕΠΣ Τρικάλων: Βουτσελάς, Καΐκης, Γεωργίου, Μπούφης, Τσιμπούκας, Ντίνε, Ψύρρας, Πούλιος, Κατσαντώνης, Λουκάς, Πατούλιας.