Ολική επαναφορά για τον Παραπόταμο

Σε ένα δυνατό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Φαλάνης, ο Σμόλικας αν και προηγήθηκε στο σκορ με δύο τέρματα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη αφού ο Παραπόταμος ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Από τα πρώτα λεπτά και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με πιο μαχητικό στο πρώτο ημίχρονο τον Σμόλικα ο οποίος έκανε και τις περισσότερες φάσεις. Πριν το τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να ανοίξει το σκορ, στην επανάληψη πάλι πίεσε ο Σμόλικας όμως και η ομάδα του Παραποτάμου έκανε το δικό της παιχνίδι.

Φτάνοντας στο 70’ οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όμως το τελευταίο δεκάλεπτο είχε να πει τον τελευταίο λόγο ο Παραπόταμος. Έτσι λοιπόν μέσα σε πέντε λεπτά κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πετύχει δύο γκολ. Από εκεί και πέρα προσπάθησε ο Σμόλικας να πάρει τη νίκη και έχασε και δύο πολύ καλές ευκαιρίες αλλά δεν τα κατάφερε.

Το φιλμ του αγώνα

10’ Μετά από εκτέλεση φάουλ, στην επαναφορά πήρε την κεφαλιά ο Χατζηγιάννης, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.

25’ Από πλάγια ο Καπετάνιος έκανε ένα ωραίο σουτ, απέκρουσε με δυσκολία ο τερματοφύλακας.

26’ Από σέντρα του Λιανού, πήρε ο Δάσσιος και έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

39’ Από κλέψιμο του Δάσσιους, έδωσε την ασίστ στον Κόκκινο και αυτός έκανε το 1-0 με σουτ.

51’ Φάουλ ο Κόκκινος, κεφαλιά ο Νεστορίδης η μπάλα στο δοκάρι.

53’ Πήρε την κεφαλιά ο Καπετάνιος και έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

70’ Κόρνερ εκτέλεσε ο Κόκκινος, έκανε το σουτ ο Μπαρούτας και έκανε το 2-0.

81’ Σουτ ο Καρανίκας έξω από την περιοχή έκανε το 2-1.

85’ Από χέρι του Λιάνού δόθηκε πέναλτι για τον Παραπόταμο, το οποίο εκτέλεσε ο Κολοβός και έκανε το 2-2.

87’ Ο Μπαρούτας μετά από κόρνερ πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα άουτ.

91’ Ο Τσιρόπουλος μετά από κόρνερ βρέθηκε πολύ κοντά στην εστία και έστειλε την μπάλα πάνω από το δοκάρι.

Σμόλικας (Νίκος Γκαλίτσιος): Μόρας, Λιούσκας, Νεστορίδης, Μανιώτης, Λιανός, Χατζηγιάννης, Γανός (70’ Κωφός), Μπαρούτας, Δάσσιος (74’ Τσιρόπουλος), Κόκκινος, Πατσής (82’ Λιάκος).

Κεραυνός Παραποτάμου (Ζήσης Ζιάγκας): Ρουτζέρο, Ζυγοροδήμος, Ναϊμ, Κολοβός, Τάκε, Δαλακώνης, Παππάς (80’ Γκουγκουλιάς), Καρανίκας, Κουκουτσέλος, Καπετάνιος, Σερίφης (46’ Μπέτσιος).

Διαιτητική τριπλέτα: Κουρδής, Καραμπούνας, Γρηγοριάδης.