Η Ανάβρα «πήρε» τα φτερά του Αετού

Ένα συναρπαστικό παιχνίδι έγινε το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο της Αμυγδαλέας ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Ανάβρα Αγιάς όπου είχε τελικό σκορ 1-3.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έτσι κατάφεραν από νωρίς στο 18’ και 28’ αντίστοιχα να διπλασιάσουν τα τέρματά τους. Δέκα λεπτά αργότερα ο Αετός ανέβηκε και μείωσε το σκορ.

Στην επανάληψη η Αμυγδαλέα παρουσιάστηκε πάρα πολύ καλή, έχασε ατέλειωτες φάσεις που ήταν σίγουρα γκολ, στην προσπάθειά της να ισοφαρίσει το ματς. Όμως στο τέλος τη νίκη πήρε η Ανάβρα αφού λίγο πριν το τέλος του δευτέρου ημιχρόνου τριπλασίασε τα τέρματά της. Αξίζει να αναφέρουμε ότι στο 50’ για την Ανάβρα, αποβλήθηκε ο Κορδαλής με απευθείας κόκκινη για αντιαθλητικό μαρκάρισμα.

10’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ στην επαναφορά πήρε ο Πολύζος Θ. έκανε το σουτ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18’ Κάθετη πάσα του Σχοινά στον Δημόπουλο για την Ανάβρα, αυτός βγήκε τετ α τετ, πλάσαρε εύστοχα και έκανε το 0-1.

28’ Σέντρα ο πολύ καλός Ραμάϊ, κεφαλιά και γκολ 0-2 ο Δημόπουλος.

30’ Σουτ του Ανδριανόπουλου, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

38’ Σέντρα ο Σιούτας Κ. από αριστερά, «έσπασε» με το κεφάλι τη μπάλα ο Σιούτας Δ. του Β. και με κοντινή προβολή ο Σιούτας Δ. του Σ. έκανε το 1-2.

43’ Έξω από την περιοχή ο Ραμάϊ, πέρασε με ωραίο σουτ τη μπάλα πάνω από το δοκάρι.

48’ Σουτ του Κορδαλή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

68’ Ο Σιούτας Δ. του Β. έκανε το σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

75’ Ο Σιούτας Δ. του Β. από πολύ κοντά βρέθηκε μόνος τους και έστειλε την μπάλα άουτ.

78’ Ο Σιούτας Κ. έστειλε την μπάλα διαγώνια άουτ.

82’ Από πολύ κοντά ο Πολύζος Θ. έχασε μοναδικό τετ α τετ.

85’ Ο Ραμάϊ πολύ ωραίο σουτ από μακριά χάνει μοναδική ευκαιρία.

87’ Ο Ραμάϊ ξέφυγε από την άμυνα, πέρασε και τον τερματοφύλακα και έκανε το 1-3.

88’ Ο Πολύζος Α. έκανε το σουτ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Αετός Αμυγδαλέας: Τέρπος, Ραμπέλι (65’ Μητράκας), Μαυρουδής, Πολύζος Α., Πολύζος Θ., Παπακωστούλης, Ανδριανόπουλος, Σιούτας Δ., Σιούτας Δ. του Β., Σιούτας Δ. του Σ., Μοσχοβίτης (30΄λ.τ. Σιούτας Κ.).

Προοδευτική Ανάβρας: Αθανασόπουλος, Ανδρώνης, Γεωργοβίτσας, Γκόγκας (60’ Κουρμπάτι), Κορδαλής, Ριζούλης, Δημόπουλος (65’ Τάκης), Μπέρσι, Κατσιούλης, Σχοινάς, Ραμάϊ.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιτσανούδης Β., Ακρίβος Κ., Δήμου Γ.