Αργύρης: «Αξίζαμε την πρόκριση»

Ο Θανάσης Αργύρης ήταν ο «χρυσός» σκόρερ του αγώνα κυπέλλου της Τρίτης ανάμεσα στον Κεραυνό Παραποτάμου και τον Αετό Μακρυχωρίου (0-1).

Ο εν λόγω ποδοσφαιριστής ήταν πολύ μαχητικός από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, καταπίνοντας απίστευτα χιλιόμετρα και ήταν θέμα χρόνου να σκοράρει. Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα σχολίασε στο athleticlarissa.gr το νικηφόρο αποτέλεσμα της ομάδας του.

Αναλυτικά τα όσα τόνισε: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, η αντίπαλη ομάδα παρουσιάστηκε καλή και μας πίεσε πολύ στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 30’ καταφέραμε να ισορροπήσουμε το ματς.

Από εκεί και πέρα πιστεύω ότι είχαμε σε μεγάλα χρονιά διαστήματα την κατοχή, είμαι ευχαριστημένος από την εμφάνιση της ομάδας μου. Πιστεύω ότι μας άξιζε η νίκη, μετά από το γκολ που πετύχαμε καταφέραμε να κρατήσουμε το σκορ, μιας και οι αντίπαλοι μας πίεσαν πάλι πολύ. Προχωράμε στην επόμενη φάση του κυπέλλου, είμαστε χαρούμενοι και θα παλέψουμε για ότι το καλύτερο».