Τρελό σόου για μία κόκκινη κάρτα!

Θεαματικό φινάλε είχε το βράδυ του Σαββάτου η αναμέτρηση της Μονπελιέ με τη Γκινγκάμπ (2-1) για την 8η αγωνιστική της Ligue 1 καθώς στο τελευταίο δεκάλεπτο έγιναν σχεδόν τα πάντα.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 83' με τον Μποβού, η Μονπελιέ έκανε το 2-1 στο 87' με τον Μοντανιέ και δύο λεπτά αργότερα η Γκινγκάμπ έμεινε αναγκασμένη να ολοκληρώσει με 10 παίκτες το ματς μετά την απόφασή του διαιτητή Φιλίπ Καλτ να αποβάλλει τον γκολκίπερ Μαμαντού Σαμασά.

Αυτό που προκάλεσε αίσθηση πάντως ήταν η φοβερή προσπάθεια που κατέβαλε ο Ιβοριανός αμυντικός της Μπενζαμίν Ανγκουά να εμποδίσει τον διαιτητή να δείξει την κόκκινη κάρτα στον συμπαίκτη του, φτάνοντας μάλιστα στο σημείο να του ρίξει κάτω την κάρτα!