«Επτάσφαιρη» η Δήμητρα Γιάννουλης!

Δεν συνάντηση καμία δυσκολία κόντρα στο νεανικό συγκρότημα του Μαχητή Τερψιθέας που θέλει ακόμη δουλειά

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Δήμητρας Γιάννουλης με τον Μαχητή Τερψιθέας, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με το ευρύ 7-0 και να μην αφήνουν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης.

Η αναμέτρηση διεξήχθη το απόγευμα της Τρίτης παρουσία λίγου κόσμου, αλλά αρκετού αέρα! Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι δεν έδειχνε πως θα πάρει τόσο μεγάλες διαστάσεις στο σκορ, αφού η ομάδα της Δήμητρας επικρατούσε με 1-0. Από τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο, δημιούργησαν ευκαιρίες και γενικά η εικόνα τους ήταν ελπιδοφόρα, δείχνοντας πως και φέτος θα είναι μια από τις ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν.

Από την άλλη ο Μαχητής είναι μια νεανική ομάδα που έγινε την τελευταία στιγμή και ακόμη σίγουρα θέλει χρόνο μέχρι οι παίκτες να βρούνε έναν καλύτερο ρυθμό.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι «πάτησαν γκάζι» και κατάφεραν μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα να σημειώσουν αρκετά γκολ και να πάρουν τη νίκη με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα. Τα υπόλοιπα 30 λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με την Δήμητρα να χάνει αρκετές ευκαιρίες, να έχει και δοκάρια και γενικά να αφήνει υποσχέσεις.

Πολύ καλή και η παρουσία όμως και αρκετών νέων παιδιών που έχει η Δήμητρα όπως του Νασιάκου αλλά και του Σπανού, παίκτες που έχουν να δώσουν πολλά στο μέλλον εάν συνεχίσουν με τον ίδιο ζήλο.

14’ Σουτ ο Μάτος, διώχνει ο τερματοφύλακας, στην επαναφορά της μπάλας νέο σουτ του Φατούρα, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

15’ Σέντρα του Φιλιππούλη, σουτ ο Μάτος διώχνει ο Μόσιαλος.

18’ Σέντρα ο Τσιώμης, ο Παλιούρας Δ. πήρε την κεφαλιά (ήταν αμαρκάριστος) αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ!

21’ Σουτ του Νασιάκου, η μπάλα βρήκε στο εξωτερικό δοκάρι.

22’ Σουτ του Μάτου, δύσκολα έδιωξε ο Μόσιαλος.

24’ Ο Κοταρέλας με δυνατό σουτ κάνει το 1-0 και αφού η μπάλα πρώτη βρήκε στο δοκάρι και στη συνέχεια πέρασε τη γραμμή.

27’ Δυνατό σουτ του Φατούρα, έδιωξε ο Μόσιαλος.

38’ Φάουλ ο Παλιούρας Δ., σουτ του Σιαμαντούρα, μπλοκάρει ο Παναγιωτόπουλος.

40’ Ο Φατούρας έκανε το δυνατό σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

47’ Σουτ του Μάτου, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

49’ Ο Σπανός βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακας, όμως το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.

53’ Σουτ ο Σπανός έξω από την περιοχή, εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ ο Μόσιαλος.

56’ Σέντρα του Φιλιππούλη, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Εμμανουήλ και 2-0.

57’ Ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια ο Σπανός κάνει το 3-0.

59’ Ο Παραφέστας ανέτρεψε τον Μάτο, ο ίδιος παίκτης το εκτελεί, διώχνει ο Μόσιαλος και στην επαναφορά της μπάλας ο Νασιάκος κάνει το 4-0.

69’ Σουτ του Φιλιππούλη πολύ καλό η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

71’ Φάουλ του Παλιούρα Δ., διώχνει ο Παναγιωτόπουλος σε κόρνερ.

80’ Ο Νασιάκος με σουτ στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 5-0.

85’ Ο Φιλιππούλης με ωραίο τελείωμα κάνει το 6-0.

90’ Με κοντινό πλασέ ο Φιλιππούλης κάνει το 7-0.

Δήμητρα Γιάννουλης (Γιάννης Μπουρνάκας): Παναγιωτόπουλος, Φατούρας (46’ Πάσος), Φιλιππούλης, Αθανασίου, Θώμος, Νασιάκος, Μανάκας (67’ Μπαλαμώτης), Μάτος, Κοταρέλας (61’ Μαλαβιέζος), Σπανός.

Μαχητής Τερψιθέας (Γιώργος Καμάκας): Μόσιαλος, Αγγέλης, Παπαδημητρίου, Παραφέστας, Μάγκος, Τσούτσας (72’ Παλιούρας Α.), Παϊτέρης, Καραμπούζης, Τσιώμης (72’ Βαϊόπουλος), Παλιούρας Δ., Σιαμαντούρας.

Διαιτητική τριπλέτα: Γρηγοριάδης Α., Τέγος Α., Γκόγκος Η.