Έδειξε τα δόντια του ο Φαλανιακός

Καταιγιστική ήταν η ομάδα του Φαλανιακού στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας, όπου και κέρδισε με σκορ 2-0 την Δάφνη Γλαύκης και έφτασε έτσι τους 4 βαθμούς μέχρι τώρα.

Η ομάδα του Φεραίου Γιαννακού, ήταν καλύτερη και κατάφερε να φτάσει στην νίκη στο δεύτερο μέρος του αγώνα, ενώ όλη την χρονική διάρκεια του παιχνιδιού ήταν απειλητική για την αντίπαλη εστία. Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι απείλησαν κυρίως με τους Βαρσάμη και Αλεξανδρή, οι οποίο όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Φαλανιακός άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό με τον Πανταζή που με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Αλεξανδρής με σουτ έκανε το 2-0 και ολοκλήρωσε έτσι την νίκη των γηπεδούχων στο παιχνίδι. Μάλιστα, ο Φαλανιακός, είχε ευκαιρίες για γκολ στο δεύτερο μέρος και με τους Ιγγλέζο, Αλεξανδρή και Παπαγεωργίου.

Τέλος, να σημειωθεί ότι η οικογένεια του Φαλανιακού, θέλει να ευχηθεί χρόνια πολλά στον ποδοσφαιριστή της ομάδας, Στάθη Χριστιανίδη, που σήμερα έχει την ονομαστική του εορτή.

Φαλανιακός(Φεραίος Γιαννακός): Πουτσιάκας, Γκουντρουμπής, Χριστιανίδης, Πανταζής Γ., Μανακούσιος, Λιλολάρι, Παπαγεωργίου(75’ Αλατάς), Μπλέντι(80’ Κόκκινος), Φατούρας(46’ Ιγγλέζος), Αλεξανδρής, Βαρσάμης.

Δάφνη Γλαύκης(Δημήτρης Δανιλούλης): Κουκούτσης, Αποστόλου, Μπατζογιάννης, Υφαντής, Αλεξανδρής, Βεργής, Σερακιώτης, Τσιώλης Ν.(55’ Μίχος), Πίρε(60’ Τσιώλης λ.τ.), Βράκας, Τσιαγκάλης(65’ Γελαλής).