Με τρία γκολ καθάρισε το Ναρθάκι

Νίκη με σκορ 0-3 κατάφερε να πάρει το Ναρθάκι απέναντι στο Μαυροβούνι, για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών του Νομού μας και με τον τρόπο αυτόν να προκριθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, που άρχισε την ημέρα του Σαββάτου και ολοκληρώθηκε την Κυριακή.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν από νωρίς, όταν στο 15’ ο Βαρελάς έκανε ένα πλασέ που κατέληξε πάνω στον τερματοφύλακα. Στο 30ο λεπτό, μια κεφαλιά του Κεσέογλου, πέρασε άουτ και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, το Ναρθάκι ανέβασε στροφές και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 60ο λεπτό όταν ο Βαρελάς εκτέλεσε ένα φάουλ και ο Μπούσιος με πλασέ έγραψε το 0-1. Στο 80’ ο Μπουλούτσος με ατομική προσπάθεια έκανε το 0-2, ενώ τον θρίαμβο για τους φιλοξενούμενους, ολοκλήρωσε στο 85’ ο Μπούσιος.

Ναρθάκι: Τσιαλαφούτας, Κεσέογλου, Τσιγαρίδας, Λελεντζής Στ., Παπανικολάου(85’ Καρατάσιος), Ζαγγανάς, Καπετάνος Χρ.(70’ Οικονόμου), Θύμιου(75’ Σουλιώτης), Βαρελάς, Μπουλούτσος, Μπούσιος.