Δεύτερη φορά πρόβλημα στον ώμο ο Μπεργκ

Στο 53ο λεπτό του αγώνα Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός (1-1), ο Τόμας κράτησε τον Μάρκους Μπεργκ και ο Σουηδός έπεσε, κάπως άτσαλα είναι η αλήθεια, στον αγωνιστικό χώρο. Αμέσως ο έμπειρος επιθετικός κατάλαβε πως είχε γίνει ζημιά και αποχώρησε από τον παιχνίδι, με τις πρώτες εκτιμήσεις να μιλούν για απουσία έως και 2.5 μηνών!

Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που ο Μπεργκ ταλαιπωρείται από τραυματισμό στον ώμο του. Το 2011 είχε υποστεί πάλι ζημιά στο ίδιο σημείο, κατά τη διάρκεια του αγώνα Αμβούργο – Άουγκσμπουργκ (17/12/2011).

Το περίεργο στην όλη υπόθεση είναι πως ο άσος του “τριφυλλιού” είχε περάσει ως αλλαγή στη θέση του... Μλάντεν Πέτριτς στο 71ο λεπτό (ο οποίος τραυματίστηκε επίσης στο ζέσταμα πριν το ματς με τον Λεβαδειακό)!

Μπεργκ: "Κατάλαβα ότι κάτι έσπασα"

Δέκα λεπτά αργότερα έγινε το κακό, με τον Σουηδό φορ να αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο πιάνοντας τον δεξί του ώμο και να επιστρέφει περίπου τρεις μήνες (και λίγο παραπάνω) αργότερα.

Η τύχη όπως φαίνεται δεν είναι με το μέρος του Μάρκους Μπεργκ που αφήνει τεράστιο κενό στην επίθεση του Παναθηναϊκού.