Φιλικό... "ξύλο" στο Σεβίλλη - Σαμπντόρια (video)

Tο απόγευμα της Παρασκευής η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε με 1-0 την Κάδιθ και προκρίθηκε στον τελικό του Trofeo Carranza, όπου αργότερα την ίδια μέρα η Σαμπντόρια πήρε την πρόκριση απέναντι στην Σεβίλλη με 2-0.

Για το πρώτο παιχνίδι δεν έχουμε να πούμε πολλά. Η Ατλέτικο ήταν καλύτερη, έχασε ευκαιρίες με τον Μάντζουκιτς και θα μπορούσε το τελικό σκορ να είναι μεγαλύτερο. Για το δεύτερο ματς, ωστόσο, έχουν γραφτεί πολλά.

Το φιλικό τουρνουά, μόνο φιλικό δεν ήταν. Από τα πρώτα λεπτά η κλωτσιά έπεφτε σύννεφο, με αποτέλεσμα στο 14ο λεπτό να γίνει το κακό και να υπάρξει σύρραξη μεταξύ παικτών και μελών των αποστολών. Μάλιστα ο Σίνισα Μιχαΐλοβιτς (τεχνικός της Σαμπντόρια), αποβλήθηκε!

Ευτυχώς τα πνεύματα ηρέμησαν και το παιχνίδι συνεχίστηκε, αν και το σκληρό παιχνίδι δεν σταμάτησε ποτέ, με τους Ιταλούς να είναι πιο ουσιαστικοί και να φτάνουν στη νίκη-πρόκριση.