Ντιέγκο Κόστα...η αρχή!

Ο Ντιέγκο Κόστα έστειλε μήνυμα!Η Τσέλσι στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της έναρξης των υποχρεώσεών της στην Πρέμιερ Λιγκ, επικράτησε 2-0 της Σοσιεδάδ στο Λονδίνο με δύο τέρματα του Ισπανού σέντερ φορ.

Το ξεκίνημα ήταν καταιγιστικό για τους «μπλε» και μόλις στο 8ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη 2-0 για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο. Ο Ντιέγκο Κόστα πριν καν συμπληρωθούν 60 δευτερόλεπτα στην αναμέτρηση, άνοιξε το σκορ μετά από ωραία προσπάθεια του Ραμίρεζ.

Επτά λεπτά μετά και ενώ η Τσέλσι πίεζε ασφυκτικά, ο Σίρλε προσπάθησε να χριστεί σκόρερ, δεν τα κατάφερε αλλά την προσπάθειά του συμπλήρωσε από κοντά ο Κόστα, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματά του, δίνονας αέρα δύο γκολ στους Λονδρέζους.

Η Τσέλσι συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας ακόμη και όταν στο δεύτερο ημίχρονο ο Πορτογάλος τεχνικός πραγματοποίησε πολλές αλλαγές, δίνοντας χρόνο σε όλους τους παίκτες του, ωστόσο το σκορ δεν άλλαξε με τους «μπλε» να χειροκροτούνται μετά το τέλος του αγώνα.