Βαθμολογία

Διακρίσεις για τον Προμηθέα

Με πάρα πολλές βραβεύσεις πραγματοποιήθηκε η τελετή λήξης της ακαδημίας του Προμηθέα Λάρισας την Τρίτη 24 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις Daluz στις οποίες στεγάζονται δύο τμήματα υποδομής του Προμηθέα.

Τον λόγο αρχικά πήρε ο πρόεδρος του συλλόγου κ. Σουλούκος Σωτήριος ο οποίος αναφέρθηκε στις χαρές που γεύθηκε ο σύλλογος την φετινή περίοδο μέσα από την άνοδο στην Α1 της Π.Α.Ε.Δ. Πλατυκάμπου και μέσα από τους τίτλους του υπερπρωταθλητή εφήβων του νομού και της 1ης θέσης στο προπαιδικό του 1ου ομίλου.

Έγινε επίσης αναφορά στην πολύ καλή δουλειά που γίνεται από την προπονητική ομάδα αποτέλεσμα της οποίας είναι και το ενδιαφέρον για αρκετούς εφήβους από επαγγελματικές ομάδες της Ελλάδος αλλά και του εξωτερικού.

Στο σημείο αυτό αναφέρθηκαν τα ονόματα των Θεοδωρόπουλου Κωνσταντίνου και του Αχιλλέα Πούγγουρα. Ο πρώτος ο οποίος υπήρξε αθλητής της ακαδημίας για έξι συνεχόμενα έτη, εφέτος υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο στον Αστέρα Τρίπολης για την θέση του τερματοφύλακα και η ακαδημία του εύχεται κάθε επιτυχία στην συνέχεια.

Ο Πούγγουρας Αχιλλέας ο οποίος δόθηκε τον Ιούλιο του 2012 στον Π.Α.Ο.Κ. από την ακαδημία του Προμηθέα γεύτηκε εφέτος την χαρά του πρωταθλητή Ελλάδος στο πρωτάθλημα Κ20 της SUPER LEAGUE ενώ συνέχιζε να καλείται στα εθνικά τμήματα και τώρα είναι ένα βήμα από το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο.

Τέλος ο πρόεδρος αναφέρθηκε στην παρουσία αρκετών κοριτσιών πλέον στα τμήματα 6-8 & 8-10 ενώ στην εκδήλωση παρευρέθηκε και η Κόντου Έφη η οποία υπήρξε αθλήτρια της ακαδημίας για οχτώ χρόνια, είναι γεννημένη το 1997 και τώρα αγωνίζεται στην Α΄ εθνική γυναικών με τον Ολυμπιακό Βόλου ενώ είναι μόνιμο στέλεχος της εθνικής ομάδας.

Τον λόγο πήρε στην συνέχεια ο υπεύθυνος της ακαδημίας κ. Στεφανής Ευάγγελος ο οποίος αναφέρθηκε στην πορεία όλων των τμημάτων η οποία ήταν εξαιρετική σε όλα τα τμήματα και τονίστηκε ότι τα αποτέλεσμα είναι αποτέλεσμα ομαδικής δουλειάς μεταξύ της προπονητικής ομάδας , των αθλητών και των γονέων.

Στην συνέχεια ακολούθησαν οι βραβεύσεις με πρώτη αυτή των αθλητών που συμμετείχαν στις περισσότερες προπονήσεις :

ΠΡΩΤΟΙ ΣΕ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ

1     ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ    ΒΑΪΟΣ     01/01/00

2     ΠΑΤΣΙΟΥΡΑΣ   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    06/12/01

3     ΧΡΙΠΑΤΣΙΟΣ   ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     29/11/02

4     ΕΛΕΖΙ     ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ    31/07/03

5     ΠΑΪΤΕΡΗΣ       ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     17/04/04

6     ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ   ΕΛΕΝΑ     21/07/04

7     ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ     ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ    09/02/05

8     ΧΡΙΠΑΤΣΙΟΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ       05/10/05

9     ΜΗΛΙΤΣΗΣ      ΣΤΑΥΡΟΣ 16/11/05

10   ΜΠΑΡΜΠΗΣ     ΠΑΥΛΟΣ  09/08/06

11   ΖΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     16/11/06

12   ΚΑΛΑΘΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     05/04/07

13   ΣΚΑΝΤΖΟΣ     ΓΕΩΡΓΙΟΣ       16/05/07

14   ΧΑΛΙΑΜΟΥΡΔΑΣ      ΛΑΖΑΡΟΣ 24/04/08

15   ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ   ΣΤΕΦΑΝΟΣ     06/05/08

Η δεύτερη βράβευση αφορούσε την συμμετοχή αθλητών του Προμηθέα οι οποίοι ήταν μόνο δύο και μόνο από την μικτή ομάδα παίδων ενώ από τους υπερπρωταθλητές των εφήβων δεν αγωνίστηκε κανένας στην μικτή ομάδα του νομού.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΜΙΚΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ

1     ΚΑΤΣΗΣ   ΣΤΑΥΡΟΣ-ΗΛΙΑΣ     17/04/00

2     ΠΑΤΣΟΥΡΑΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ       18/04/00

Η τρίτη βράβευση αφορούσε τους πρώτους σκόρερς των τμημάτων οι οποίοι ήταν οι:

ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ           

1     ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΗΛΙΑΣ     15/05/97 ΠΑΕΔ      27 ΤΕΡΜΑΤΑ

2     ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ-ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 15/07/97 ΑΝΔΡΙΚΟ ΠΡΟΜΗΘΕΑ     17 ΤΕΡΜΑΤΑ

3     ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΗΛΙΑΣ     15/05/97 EΦΗΒΙΚΟ ΠΡΟΜΗΘΕΑ     16 ΤΕΡΜΑΤΑ

4     ΠΑΤΣΟΥΡΑΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ       18/04/00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΜΗΘΕΑ      16 ΤΕΡΜΑΤΑ

5     ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ       15/12/02 ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ   4 ΤΕΡΜΑΤΑ

Η τέταρτη βράβευση αφορούσε του πολυτιμότερους παίχτες κάθε τμήματος με βάση την άποψη των προπονητών και αυτοί ήταν οι :

MVP

1     ΠΑΪΤΕΡΗΣ       ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  15/01/96 ΠΑΕΔ

2     ΛΑΒΑΝΤΣΙΩΤΗΣ     ΛΑΜΠΡΟΣ       22/01/98 ΑΝΔΡΙΚΟ ΠΡΟΜΗΘΕΑ

3     ΠΡΙΣΑΚΑΡΟΥ   ΡΑΝΤΟΥ   05/07/98 EΦΗΒΙΚΟ ΠΡΟΜΗΘΕΑ

4     ΚΑΡΚΑΤΖΙΑΣ   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    26/01/00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΜΗΘΕΑ

5     ΚΑΤΣΗΣ   ΣΤΑΥΡΟΣ-ΗΛΙΑΣ     17/04/00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΜΗΘΕΑ

6     ΑΓΓΕΛΟΥΛΗΣ  ΛΑΜΠΡΟΣ       26/05/02 ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ

Η πέμπτη βράβευση αφορούσε την άνοδο της Π.Α.Ε.Δ. Πλατυκάμπου η οποία απαρτίζεται από αθλητές του Προμηθέα με μέσο όρο ηλικίας τα 18, 3 έτη

ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α1 ΠΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ

1     ΑΡΓΥΡΟΥΛΗΣ   ΘΩΜΑΣ   03/09/80

2     ΓΚΕΚΑΣ   ΧΡΗΣΤΟΣ 13/01/97

3     ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ   ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     24/05/97

4     ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ  ΧΑΡΙΛΑΟΣ      15/01/97

5     ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΗΛΙΑΣ     15/05/97

6     ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  19/01/97

7     ΠΑΪΤΕΡΗΣ       ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  15/01/96

8     ΠΑΪΤΕΡΗΣ       ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  14/07/97

9     ΠΑΤΣΟΥΡΑΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ      04/07/97

10   ΡΟΥΜΠΙΕΣ      ΝΙΚΟΛΑΟΣ      11/06/97

11   ΣΕΪΖΗΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ       18/10/97

12   ΣΙΑΚΕΪ    ΕΛΙΣ 27/02/97

13   ΣΙΔΕΡΗΣ  ΤΑΣΟΣ    22/05/97

14   ΤΑΛΙΑΔΟΥΡΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ      02/01/97

15   ΤΖΟΥΡΤΖΟΥΚΛΗΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ       17/11/97

16   ΤΣΟΥΤΣΑΣ      ΙΩΑΝΝΗΣ 01/05/96

17   ΦΩΤΟΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ       07/05/96

18   ΧΑΡΤΑΛΑΜΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    21/05/97

19   ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ 17/07/92

20   ΘΩΜΑΣ   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     22/05/95

Εδώ αναφέρθηκαν ευχαριστίες από τον κ. Στεφανή (ο οποίος ήταν και ο προπονητής του τμήματος) στον Κατσικάρη Κωνσταντίνο (γενικός αρχηγός του τμήματος) και στον Καβάκη Νικόλαο (φροντιστής) για την πολύτιμη βοήθεια τους. Σημαντική αναφορά έγινε και στον μεγαλύτερο αθλητή του τμήματος τον Αργυρούλη Θωμά για τον καταλυτικό ρόλο που έπαιξε στο τμήμα και την πολύτιμη βοήθεια στην επίτευξη των στόχων.

Ακολούθησε η βράβευση των υπερπρωταθλητών στο νομό Λάρισας , στην κατηγορία των εφήβων .Προπονητές ήταν οι Βλαχούλης Νικόλαος και Στεφανής Ευάγγελος ενώ γενικός αρχηγός του τμήματος ήταν ο Λαβαντσιώτης Ιωάννης τον οποίον ευχαριστεί η ακαδημία για την βοήθεια που πρόσφερε. Οι παρακάτω ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν σε τουλάχιστον ένα παιχνίδι στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα:

ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΝΟΜΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ 1997-1999

1     ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΗΛΙΑΣ     15/05/97

2     ΤΑΛΙΑΔΟΥΡΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ      02/01/97

3     ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  19/01/97

4     ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ    ΘΕΟΔΩΡΟΣ     06/02/97

5     ΣΙΑΚΕΪ    ΕΛΙΣ 27/02/97

6     ΚΥΡΟΣ     ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     18/05/97

7     ΣΙΔΕΡΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  22/05/97

8     ΤΣΙΚΡΙΚΑΣ      ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  19/06/97

9     ΚΑΜΠΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ      ΛΕΥΤΕΡΗΣ      28/06/97

10   ΠΑΤΣΟΥΡΑΣ    ΝΙΚΟΛΑΟΣ      04/07/97

11   ΠΑΪΤΕΡΗΣ       ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  14/07/97

12   ΜΠΙΛΛΙΣΤΙ      ΓΙΟΥΡΙ    26/10/97

13   ΤΣΑΚΑΝΙ ΚΛΕΑΡΤ   03/01/98

14   ΛΑΒΑΝΤΣΙΩΤΗΣ     ΛΑΜΠΡΟΣ       22/01/98

15   ΡΑΠΤΗΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ       10/02/98

16   ΔΗΜΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 04/03/98

17   ΜΠΑΡΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     26/03/98

18   ΓΙΑΝΝΙΟΣ       ΙΩΑΝΝΗΣ 07/05/98

19   ΚΑΤΣΙΑΝΑΣ     ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    05/06/98

20   ΤΣΑΠΑΛΗΣ      ΧΡΗΣΤΟΣ 22/06/98

21   ΠΡΙΣΑΚΑΡΟΥ   ΡΑΝΤΟΥ   05/07/98

22   ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΑΣ  ΜΙΧΑΗΛ   23/07/98

23   ΚΑΤΣΙΩΤΗ      ΜΑΡΙΑ     23/10/98

24   ΓΚΟΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ   03/04/99

25   ΝΤΑΝΑΒΑΡΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    21/04/99

26   ΔΟΛΜΕΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ      26/05/99

27   ΤΣΑΤΣΑΙ  ΕΡΑΛΝΤΟ 29/08/99

28   ΚΥΔΩΝΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 29/09/99

29   ΜΠΑΜΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ   22/11/99

30   ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ    ΒΑΪΟΣ     01/01/00

31   ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ   ΑΝΔΡΕΑΣ 15/01/00

32   ΚΑΡΚΑΤΖΙΑΣ   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    26/01/00

33   ΚΑΤΣΗΣ   ΣΤΑΥΡΟΣ-ΗΛΙΑΣ     17/04/00

34   ΠΑΤΣΟΥΡΑΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ       18/04/00

35   ΜΑΛΛΙΟΣ ΗΛΙΑΣ     22/09/00

36   ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ     ΧΡΗΣΤΟΣ 26/10/00

37   ΓΚΕΚΑΣ   ΜΑΡΙΟΣ   06/11/00

38   ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    ΘΕΟΔΩΡΟΣ     31/12/00

39   ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΟΥΛΟΣ       ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  19/01/01

Την βράβευση την έκανε ο κ. Παναγιώτης Τσάκος ο οποίος υπήρξε προπονητής στο παρελθόν σε αρκετούς αθλητές από τους βραβευθέντες και τίμησε την εκδήλωση με την παρουσία του.

Το επόμενο επίτευγμα των αθλητών του Προμηθέα ήταν η κατάκτηση της πρώτης θέσης στον πρώτο όμιλο του προπαιδικού πρωταθλήματος με προπονητή τον Λούτσο Γεώργιο. Οι αθλητές βραβευτήκαν από τον Ιωάννη Αλεξούλη ο οποίος ήταν προπονητής στο παιδικό τμήμα την φετινή περίοδο και για πολλά χρόνια συνεργάτης. Η διοίκηση και οι προπονητές του ευχήθηκαν καλή επιτυχία στο νέο του πόστο, αυτό του τεχνικού διευθυντή της αγαπημένης μας Α.Ε.Λ. Οι παρακάτω αθλητές ήταν σε αυτή την βράβευση:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ 1ου ΟΜΙΚΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟΥ

1     ΑΓΓΕΛΟΥΛΗΣ  ΛΑΜΠΡΟΣ       26/05/02

2     ΓΙΑΝΝΟΥΛΟΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ     08/04/02

3     ΓΚΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     11/09/02

4     ΔΙΓΓΕΛΙΔΗΣ    ΜΙΧΑΛΗΣ 26/10/02

5     ΖΑΡΚΑΔΗΣ      ΙΩΑΝΝΗΣ 08/01/02

6     ΖΗΓΡΑΣ   ΑΓΓΕΛΟΣ 08/05/02

7     ΖΥΓΟΥΡΗΣ      ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  06/12/02

8     ΚΑΡΥΩΤΗΣ      ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ     19/09/02

9     ΜΑΛΛΙΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 23/08/02

10   ΜΑΧΟΥΧΑΣ     ΜΑΡΙΟΣ   04/12/02

11   ΜΠΟΡΔΟΧΑΣ   ΘΕΟΔΩΡΟΣ     03/07/02

12   ΟΥΓΙΑΡΟΣ       ΧΡΗΣΤΟΣ 18/02/02

13   ΠΛΙΟΥΤΣΙΑΣ   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     08/11/02

14   ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ       15/12/02

15   ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ  ΘΕΟΦΙΛΟΣ     19/03/02

16   ΧΡΙΠΑΤΣΙΟΣ   ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     29/11/02

17   ΔΑΛΑΜΠΥΡΑΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     01/01/03

18   ΕΛΕΖΙ     ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ    31/07/03

19   ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ  10/04/03

20   ΚΑΣΑΪ     ΦΑΜΠΙΑΝ 18/03/03

21   ΛΑΤΣΙΝΕΪ ΓΚΕΡΑΛΝΤΟ    25/03/03

22   ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ  ΑΓΓΕΛΟΣ 17/02/03

23   ΣΟΥΛΑ    ΕΡΒΙΣ      21/06/03

Τελευταία βράβευση ήταν η πιο ευχάριστη καθώς αφορά τους μικρότερους σε ηλικία παίχτες στην ακαδημία οι οποίοι ήταν τρεις αλλά ένας παρευρέθηκε στην εκδήλωση:

ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΙΧΤΕΣ

1     ΧΑΛΙΑΜΟΥΡΔΑΣ      ΛΑΖΑΡΟΣ 24/04/08

2     ΚΟΤΤΑΣ   ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    29/10/08

3     ΣΟΥΣΜΑΝΙΔΗΣ       ΙΟΡΔΑΝΗΣ-ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 24/10/08

Χαλιαμούρδας Λάζαρος

Στο τέλος της εκδήλωσης δόθηκαν από τους προπονητές ατομικοί φάκελοι σε κάθε παιδί με τα στατιστικά στοιχεία και ενημερωτικά έντυπα για να ανανεώσουν το ραντεβού τους για την επόμενη αγωνιστική περίοδο. Η προπονητική ομάδα του ΠΡΟΜΗΘΕΑ για την περίοδο 2013-2014 ήταν οι :

ΑΛΕΞΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΡΓΥΡΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΒΛΑΧΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

ΛΟΥΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΝΕΜΠΕΓΛΕΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΤΣOΤΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΤΣΙΤΣΩΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΧΟΛΕΒΑΣ ΖΗΣΗΣ