Εντός έδρας ήττα για τον Αμπελωνιακό

Ήττα με σκορ 0-3 γνώρισε ο Αμπελωνιακός, μέσα στο γήπεδο του από τον Ρήγα Φεραίο, με το αποτέλεσμα αυτό να μην λέει και πολλά, μιας και η ομάδα του Νομού μας έχει υποβιβαστεί και πλέον παίζει μόνο για το γόητρο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Κόκκα, που έκανε το 0-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι και την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Βελεστίνου κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον Κουβελά, που στο 60’ έκανε το 0-2.

Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε ο Μπίκας, που στο 71’ διαμόρφωσε το 0-3 και πλέον ο Ρήγας Φεραίος συνεχίζει να ελπίζει για την παραμονή του στην κατηγορία.

Αμπελωνιακός(Δημήτρης Καπετανόπουλος): Βραζιτίκος, Πολύζος, Κομισόπουλος, Τζιαρτζιάνης, Χατζούλης, Κούρο, Μπίκος, Ρόκα, Νάστας, Συκιώτης, Κακαβίτσης.

Επίσης αγωνίστηκαν: Αλεξανδρής, Παπανδρέου, Γκαμπέτας.