LIVE Όλυμπος Κέρκυρας – ΑΕΛ

Όλυμπος Κέρκυρας και ΑΕΛ θα αναμετρηθούν την Κυριακή (4/5) στις 17:00 στην Κέρκυρα στην αναμέτρηση για την 27η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος).

Με νίκη η ΑΕΛ εξασφαλίζει και μαθηματικά την άνοδο στη Football League. Η αναμέτρηση θα καλυφθεί ζωντανά από το athleticlarissa.gr.

Ανανέωση της τρέχουσας ιστοσελίδας με F5

Καλησπέρα σας. Σε λίγη ώρα θα ξεκινήσει το παιχνίδι της ΑΕΛ στην Κέρκυρα, με αντίπαλο τον Όλυμπο Κέρκυρας, το οποίο και θα παρακολουθήσουμε μαζί, λεπτό προς λεπτό. Πάμε να δούμε τις συνθέσεις και τους αναπληρωματικούς των δύο ομάδων.

Όλυμπος Κέρκυρας (Κώστας Νέτης): Βαρελής, Βάγιας, Βασιλάκης, Πανδής, Γκερέκος, Ρομάντζας, Βλάχος, Καλούδης, Γαστεράτος, Βλάσσης, Παππάς.

Στον πάγκο: Κούδας, Κούρης, Αργυρός, Τριβυζάς, Κασίμης, Καλούδης.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Σιάκκας, Κορομηλάς, Καρανίκας, Αραμπατζής, Νεμπεγλέρας, Τσεμπερίδης, Πατινιώτης, Καρακατσάνης, Στεφανίδης, Γκούρτσας.

Στον πάγκο: Μπουσινάκης, Μήτσης, Αγρόδημος, Γαρυφαλλόπουλος, Μπλέντι, Κωτσιόπουλος, Παπαγιάννης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Να υπενθυμίσουμε ότι η ΑΕΛ με νίκη, κλειδώνει και μαθηματικά την άνοδο της στην Football League.

Πιέζει αρκετά η ΑΕΛ στα πρώτα λεπτά, με το σκορ να είναι στο 0-0 με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου.

Η ΑΕΛ έχει περιορίσει τον αντίπαλο της στο μισό γήπεδο, ωστόσο το γεγονός ότι ο αγωνιστικός χώρος είναι αρκετά μικρός δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτών του Παναγιώτη Τζαναβάρα.

Έχουν συμπληρωθεί 35 λεπτά στο παιχνίδι, με το σκορ να είναι ακόμα στο 0-0 και την ΑΕΛ να συνεχίζει την πίεση.

36: Σέντρα του Καρακατσάνη, η μπάλα στον Γκούρτσα, που με σουτ σημάδεψε το δοκάρι.

42: Κεφαλιά του Γκούρτσα, αλλά απέκρουσε ο Βαρελής.

Λήξη στο πρώτο μέρος, με το σκορ να είναι στο 0-0.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με την ΑΕΛ να έχει κερδίσει φάουλ σε καλό σημείο.

47: Το φάουλ εκτελέστηκε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

60: Κεφαλιά του Στεφανίδη, η μπάλα πέρασε άουτ.

62: Αλλαγή για την ΑΕΛ, εκτός ο Καρακατσάνης και στην θέση του ο Μπλέντι.

64: Σουτ του Αραμπατζή απέκρουσε εντυπωσιακα ο Βαρελής.

70: ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Ο Νεμπεγλέρας με σέντρα βρήκε τον Μπλέντι, που με κεφαλιά έκανε το 0-1.

74: Αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Πατινιώτης έδωσε την θέση του στον Μπουσινάκη.

76: Αλλαγή για την Κέρκυρα, εκτός ο Γκερέκος και στην θέση του ο Τριβυζάς.

86: Αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Καλούδης στην θέση του Βλάσση.

90: Αλλαγή για την ΑΕΛ, εκτός ο Στεφανίδης και στην θέση του ο Γαρυφαλλόπουλος.

90+2: Η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι για ανατροπή του Μπουσινάκη. Ο Γκούρτσας εκτέλεσε και έκανε το 0-2.

Τέλος του παιχνιδιού. Η ΑΕΛ κέρδισε με σκορ 0-2 και βρίσκεται και μαθηματικά στην Football League.