LIVE Οδυσσέας Κορδελιού – ΑΕΛ

Οδυσσέας Κορδελιού και ΑΕΛ θα αναμετρηθούν την Κυριακή (13/4) στις 17:00 στο Κορδελιό για την 25η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά...

Καλησπέρα από το γήπεδο του Κορδελιού, όπου οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση αυτήν την στιγμή. Ο καιρός είναι καλός, αλλά ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου δεν είναι σε τόσο καλή κατάσταση. Αυτήν την στιγμή, δεν υπάρχει κόσμος στο γήπεδο.

Πάμε να δούμε τις εντεκάδες των δύο ομάδων.

Οδυσσέας Κορδελιού(Κώστας Κορμαρής): Παπαϊωάννου, Νικολαΐδης, Αντωνιάδης, Καρράς, Κομνηνάκης, Μανώλη, Μπελλής, Παπαδόπουλος, Καραχαλίδης, Βιλανάκης, Σαλακίδης.

Στον πάγκο: Θαλασσινός, Παναγιωτίδης, Τσουτσούδης, Αθανασίου, Ταουσιάνης, Ποργιαζίδης, Γιαννιώτης.

ΑΕΛ(Παναγιώτης Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Καρανίκας, Αραμπατζής, Σιάκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Πατινιώτης, Σαββίδης, Στεφανίδης, Γκούρτσας, Καρακατσάνης.

Στον πάγκο: Κορομηλάς, Αγτζίδης, Κουλίδης, Καρακούτσης, Πλιάγκας, Μπουσινάκης, Μπλέντι.

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Κλείσαμε δέκα λεπτά παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να έχουν μπει καλύτερα και να πιέζουν την ΑΕΛ.

11': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Νεμπεγλέρα, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Κορδελιού.

24': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

25': Εκτέλεσε ο Νεμπεγλέρας στο πρώτο δοκάρι, έδιωξαν οι αμυντικοί και πάλι σε κόρνερ.

32': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Άγγελο Βιλανάκη, έπεσε και απέκρουσε ο Σικαλιάς.

40': Ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε ένα φάουλ, η μπάλα στα χέρια του Σικαλιά.

Τέλος του πρώτου μέρους με τις δύο ομάδες να παν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0. Επανερχόμαστε σε λίγο για το δεύτερο ημίχρονο.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

54': Ο Γκούρτσας πέτυχε γκολ για την ΑΕΛ, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον διαιτητή.

60': Όλα μηδέν μέχρι στιγμής στο γήπεδο του Κορδελιού, με την ΑΕΛ να προσπαθεί να πετύχει γκολ, αλλά να μην τα καταφέρνει.

62': Ο Γκούρτσας βρέθηκε στην περιοχή, αλλά καθυστέρησε να τελειώσει την προσπάθεια του, με αποτέλεσμα να απομακρύνουν οι αντίπαλοι αμυντικοί.

70': Σουτ του Καρακατσάνη, μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

74: ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Ο Ρούσσης με προβολή έκανε το 0-1 για την ΑΕΛ, μετά από φάουλ του Νεμπεγλέρα από τα δεξιά.

76': Πατινιώτης εκτός, ο Κουλίδης στην θέση του.

78': Έξω ο Μπελλής, μέσα ο Γιαννιώτης για την ομάδα του Κορδελιού.

82': Αλλαγή για την ΑΕΛ, εκτός ο Καρακατσάνης και στην θέση του ο Μπλέντι.

87': 0-2 για την ΑΕΛ. Ο Νεμπεγλέρας εκτέλεσε ένα φάουλ και ο Γκούρτσας σκόραρε.

88': Ο Σιάκας βγήκε ως αλλαγή και την θέση του πήρε ο Κορομηλάς.

90'+2': 0-3 η ΑΕΛ με τον Στεφανίδη.

Λήξη στο παιχνίδι. Οδυσσέας Κορδελιού-ΑΕΛ: 0-3. Καλό απόγευμα.

Στις επόμενες ώρες θα ακολουθήσουν πλούσια φωτορεπορτάζ, αλλά και video με φάσεις από το παιχνίδι αλλά και τα γκολ της ΑΕΛ.