Νίκη παραμονής για τον Απόλλωνα!

Ο Απόλλων Λάρισας σημείωσε την Τρίτη το απόγευμα μια σπουδαία νίκη επί του Φαλανιακού με σκορ 4-1 και κάπως έτσι σφράγιζε την παραμονή του στην Α’ ΕΠΣΛ, ενώ απομένουν άλλα δύο ματς για το φινάλε του πρωταθλήματος.

Οι νικητές ήταν ανώτεροι σε όλο το ματς και κατάφεραν στο τέλος να πανηγυρίσουν μια νίκη ουσίας απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν είχε βαθμολογικό κίνητρο Από την ομάδα του Απόλλωνα ξεχώρισαν οι Τσακμακίδης, Αντωνόπουλος και Βακαλάς.

7’ Σουτ του Κολοβού, η μπάλα άουτ.

12’ Σουτ του Σέσι από αριστερά η μπάλα άουτ.

20’ Από σέντρα του Γωγάκου, ο Κόκκικος έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε άουτ.

24’ Από φάουλ του Αντωνόπουλου, ο Τσακμακίδης με ωραίο μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0).

30’ Φάουλ από δεξιά του Αντωνόπουλου, ο Τσακμακίδης με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 2-0.

51’ Ο Βακαλάς με ωραία προσωπική ενέργεια κάνει το 3-0.

64’ Σέντρα από δεξιά του Γωγάκου, ο Μανακούσιος με πλασέ μειώνει σε 3-1.

75’ Ο Καρβούνης από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Μιγδάνη.

87’ Πάσα του Καρβούνη στον Αντωνόπουλου ο τελευταίος έκανε το σουτ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

93’ Τσακμακίδης – Καρβούνης – Αντωνόπουλος, ο τελευταίος με κοντινό πλασέ κάνει το 4-1.

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Αργυρούλης): Μπακαρός, Παπαδάμου, Σάλα, Εμμανουήλ, Παππάς, Χούσα (68’ Τασόπουλος), Βακαλάς (56’ Σούλι), Αντωνόπουλος, Κολοβός (78’ Μαρούδης), Τσακμακίδης, Καρβούνης.

Φαλανιακός (Φεραίος Γιαννακός): Μιγδάνης, Παύλου, Πανταζής, Κολοβός, Πολύζος, Βαρσάμης, Παπαγεωργίου, Σέσι, Γωγάκος (84’ Καρανάσιος), Κόκκινος (55’ Μανακούσιος), Τσέτσιλας (59’ Φατούρας).

Διαιτητική τριπλέτα: Γεωργίου, Κουρδής, Τσιτσιρίκας.