Με άνετη νίκη προχώρησε ο Φοίνικας Λάρισας ο οποίος δεν συνάντησε προβλήματα από την Βόνιτσα την οποία κέρδισε με 88-64. Σπουδαία νίκη και για την ΑΕΛ εκτός έδρας. Τέλος ο Αστέρας δεν τα κατάφερε στην Κοζάνη.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΒΟΝΙΤΣΑ 88-64
Δεκάλεπτα: 31-16, 48-24, 70-42, 88-64
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Φοίνιξ Λάρισας (Λιάγκας): Αθανασόπουλος 5(1), Παπαχρήστος 15 (3), Γοργόλης 8 (2), Λεπενιώτης 5 (1), Περωτής 12 (1), Γκαγκανάσιος 5, Σαριμπαλίδης 8 (2), Τσούμας, Τσιαμπαλής 30 (2).
Βόνιτσα (Πανούλιας): Σερμέτης 10, Μάρης 2, Ζαχαράκης, Χρύσης 12, Πέρλης 16, Μακρόπουλος 1, Πολίτης 21 (1), Πετρόπουλος 2.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 88-79
Δεκάλεπτα: 23-21, 46-42, 66-70, 88-79.
Διαιτητές: Τσοκόλης-Τριανταφυλλίδης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Κατσέλας 9 (1), Σισμάνης 9 (3), Βλάχος 12 (1), Μπαταούλας 2, Μαλούτας 24 (5), Μίχος 16, Καραγιαννίδης 8, Γεωργιάδης, Νικολάου 8.
Αστέρας Λάρισας (Τριανταφυλλίδης): Tσιαβές 28 (1), Μανώλας 15 (2), Λιάκος 9 (1), Σταυρόπουλος 9 (3), Πρόγκας 8, Πασχάλης, Γαλάνης 10.
ΜΑΚΑΜΠΗ – ΑΕΛ 64-76
Δεκάλεπτα: 14-22, 26-34, 42-56, 64-76
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Κατρακάρης
Μακαμπή (Ντολόπουλος): Δήμου 11 (1), Κοντός 9 (2), Χατζηνικολάου 8 (2), Μπακιρτζής 7, Ρομπούτης 2, Μπούλης 2, Αρούχ 10, Γκογκουτούδης 13 (3), Βούλγαρης, Παυλίδης 2.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής, Κονδυλόπουλος, Γκανέτσας 16 (3), Τσιλούλης 22 (1), Μηλιώνης 8 (1), Τσακνάκης 2, Αποστολάκης 1, Τσούτσος 26 (1), Κορκοβέλος 1.
Τα αποτελέσματα
Πρωτέας Γρεβενών – Μεταμόρφωση Βόλου 65-61
Φοίνικας Λάρισας – Βόνιτσα 88-64
Διόσκουροι Κοζάνης – Αστέρας Λάρισας 88-79
Μελίκη – Τιτάνες Παλαμά 71-59
Καστοριά – Αριστοτέλης Φλώρινας 93-35
Μακαμπή – ΑΕΛ 64-76
Η βαθμολογία
1.Φοίνικας Λάρισας 38 18-2
2.Τιτάνες Παλαμά 36 16-4
-----------------------------------------
3.Διόσκουροι Κοζάνης 32 12-8
4.Βόνιτας 32 12-8
5.Μεταμόρφωση Βόλου 31 11-9
6.Πρωτέας Γρεβενών 31 11-9
7.ΑΕΛ 30 10-10
8.Μελίκη 30 10-10
9.Καστοριά 28 8-12
10.Αστέρας Λάρισας 28 8-12
11.Μακαμπή 24 4-16
12.Αριστοτέλης Φλώρινας 19 0-19-1μηδ.
Η συνέχεια
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου-ΑΟ Φοίνιξ Λάρισας
ΑΟ Αστέρας Λάρισας-ΑΟ Βόνιτσας
ΓΣ Τιτάνες Παλαμά-ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας-ΓΑΣ Μελίκης
ΑΕΛ-ΑΣ Καστοριάς
ΑΣ Διόσκουροι-ΓΣ Μακαμπή