Σοκ στο 92' για την Ίντερ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Πάρμα μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Τζένοα, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα της Γένοβας προηγήθηκε στο 21' με τον Κόφι, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 31ο λεπτό με τον Σκελότο.

Σπουδαία νίκη, στην προσπάθεια που καταβάλλει για παραμονή, σημείωσε η Μπολόνια που επικράτησε με 1-0 της Κάλιαρι, χάρη σε πέναλτι του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο 78΄, ενώ με το ίδιο σκορ η Ουντινέζε επικράτησε της Σασουόλο με τέρμα από τον... συνήθη ύποπτο, Αντόνιο Ντι Νατάλε.

Εντυπωσιακή η Σαμπντόρια που συνέτριψε 5-0 τη Βερόνα, με τον Βαγγέλη Μόρα να αγωνίζεται σε όλο το ματς για τους ηττημένους, ενώ η Ιντερ ηττήθηκε στην έδρα της από την Αταλάντα με 2-1, χάρη σε τέρμα του Μποναβεντούρα στις καθυστερήσεις.